Graś: za wcześnie na ocenę prac komisji


map 23-04-2010, ostatnia aktualizacja 23-04-2010 16:42

Jest za wcześnie na ocenę dotychczasowych działań polsko-rosyjskiej komisji, która bada przyczyny katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem – ocenił rzecznik rządu Paweł Graś. Trzeba poczekać na efekty jej prac – dodał.

Graś pytany, czy na czele komisji z polskiej strony nie powinien stanąć premier Donald Tusk odpowiedział: – W tej chwili nie ma potrzeby, żeby w te działania w jakikolwiek sposób ingerować. Administracja rządowa, pan premier, zrobią wszystko, żeby pomóc tym organom. Każda ingerencja rządu w proces badania byłaby bardzo źle odebrana – ocenił.

Rzecznik rządu zaznaczył, że na czele komisji ze strony naszego kraju stoi szef MON Bogdan Klich.

– Kluczem jest dobro śledztwa, żeby przyczyny katastrofy zostały wyjaśnione i żeby na tych ludzi, którzy w komisjach pracują nie wywierać nacisków ze strony administracji rządowej, ani ze strony mediów. Kluczem jest, żeby pojawiła się nie szczątkowa informacja, ale kompleksowa, taka, która będzie pełną analizą i pełnym zapisem tego co stało się na pokładzie samolotu w ostatnich kilkunastu czy kilkudziesięciu minutach lotu i okoliczności, które temu tragicznemu wydarzeniu towarzyszyły – powiedział Graś.

– Analiza czarnych skrzynek trwa. Trwa synchronizowanie zapisów. Zgodnie z tym co zapowiedzieliśmy, tak szybko jak możliwe, te zapisy zostaną ujawnione. Podkreślam, że to będzie decyzja prokuratury, bo to prokuratura jest dysponentem tych nagrań – mówił rzecznik rządu.

PAP, Rzeczpospolita

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s