Po winie żegnali Walentynowicz


Mariusz Goss , Piotr Kubiak 23-04-2010, ostatnia aktualizacja 23-04-2010 02:53

Współpracownicy marszałka Sejmu mieli kłopoty z utrzymaniem równowagi przed grobem Anny Walentynowicz – pisze Portal Pomorza

– To nieprawda – opowiadają zgodnie Jerzy Smoliński i Waldemar Strzałkowski. Pierwszy jest rzecznikiem, a drugi doradcą marszałka Bronisława Komorowskiego.

Według Portalu Pomorza do incydentu doszło w środę 2,5 godziny po pogrzebie legendarnej działaczki „Solidarności”, gdy na Cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku-Wrzeszczu było już prawie pusto. Ok. godz. 18.30 w czasie zakopywania grobu podjechał samochód, z którego wysiedli Strzałkowski i Smoliński. „Chwiejnym krokiem zanieśli wieniec od Bronisława Komorowskiego” – napisał dziennikarz. – „A od Pana Doradcy Marszałka, który złożył wieniec i bełkotliwym głosem rozmawiał z reporterem po prostu – cuchnęło alkoholem…”

Janusz Wikowski, redaktor naczelny Portalu Pomorza, mówi „Rz”: – Nie było wątpliwości, by to publikować, bo byłem świadkiem zdarzenia, do którego doszło w publicznym miejscu. Postanowiliśmy opublikować materiał w imię prawdy, o którą walczyła pani Walentynowicz.

Urzędnicy tłumaczą: – Nie było żadnej oficjalnej delegacji. Wieniec miał złożyć pan marszałek, ale nie zdążył na pogrzeb ze względu na przedłużające się spotkania w Gdańsku – twierdzi w rozmowie z „Rz” Smoliński.

Według rzecznika przyjechali na cmentarz w drodze na lotnisko, bo nie chcieli zabierać wieńca do Warszawy. Wracali ze spotkania u abp. Sławoja Leszka Głódzia. – Do obiadu podano wino, ale sformułowanie „cuchnęło alkoholem” jest niegrzeczne i nieprawdziwe – twierdzi Smoliński. A Strzałkowski precyzuje: – Wypiliśmy tylko po jednej lampce.

Doradca przyznaje, że niepewnie stąpał, wchodząc stromym podejściem w miejsce, gdzie znajduje się grób. – Jednak o chwiejnym kroku nie może być mowy – kwituje Strzałkowski. – Znałem panią Walentynowicz i zawsze odnosiłem się do niej z atencją, dlatego takie stwierdzenia są dla mnie obraźliwe.

Syn Anny Walentynowicz Janusz jest zszokowany. Incydentu nie widział: – Mogę tylko wyrazić ubolewanie, a wnioski powinien wyciągnąć pan Komorowski.

Rzeczpospolita

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s