Graś: w środę ujawnią raport


guu 24-04-2010, ostatnia aktualizacja 24-04-2010 15:49

W środę przedstawiony będzie raport dotyczący działań w sprawie wyjaśnienia okoliczności wypadku prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem – zapowiedział rzecznik rządu Paweł Graś

– W najbliższą środę pan premier wraz z odpowiednimi ministrami (…) przedstawi pełną informację dotyczącą zakończenia tego pierwszego etapu działania instytucji państwa, działalności komisji i wszystkich urzędów odpowiedzialnych za prace nad badaniem okoliczności wypadku – powiedział Graś.

Jak dodał, zakończył się pierwszy etap badań – na miejscu katastrofy w Smoleńsku. Teraz polscy eksperci mają przenieść się do Moskwy, gdzie dalej będą pracować razem w rosyjskimi ekspertami.

Jak poinformował rzecznik, w sobotę odbyło się spotkanie premiera Donalda Tuska z Edmundem Klichem – przewodniczącym polskiej komisji, która działa na miejscu i bada okoliczności katastrofy.

– Pan przewodniczący w poniedziałek przedstawi rządowi, przedstawi panu premierowi listę rekomendacji, co do dalszych prac polskiej komisji i polskiej administracji rządowej, badającej przyczyny wypadku pod Smoleńskiem – powiedział Graś.

Jak dodał, prawdopodobnie także w poniedziałek Klich wróci do Moskwy, żeby kontynuować swoją pracę wspólnie z polskimi i rosyjskimi śledczymi.

PAP, Rzeczpospolita

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s