Klich: niestosowne wypowiedzi szefa KBWL


jen 24-04-2010, ostatnia aktualizacja 24-04-2010 13:09

Minister obrony narodowej skrytykował wypowiedzi szefa Komisji Badania Wypadków Lotniczych na temat śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem

Szef komisji Edmund Klich powiedział, że w czasie prac eksperckich, mających na celu zbadanie przyczyn katastrofy samolotu TU-154M pod Smoleńskiem, nie mógł liczyć na pomoc ze strony polskich władz i „był zmuszany przez ministra Bogdana Klicha do współpracy z polskimi prokuratorami”.

Edmund Klich ocenił też, że strona polska pozostaje w stosunkach z Rosją w „kategorii petenta”. Zwrócił uwagę, że projekt raportu (o przyczynach katastrofy) przygotowuje strona rosyjska, a „my mamy 60 dni na odpowiedź i to wszystko”.

– Te wypowiedzi są niestosowne, gdyż czas jest nieodpowiedni. Trwają jeszcze pogrzeby ofiar. Tego typu wypowiedzi uważam za nie na miejscu – powiedział dziennikarzom szef resortu obrony.

– Tylko jeden fragment wypowiedzi ma ogromne znaczenie – wskazał. – Pan Klich powiedział, że były wywierane na niego naciski, aby udostępnił swoich ekspertów na potrzeby prokuratury. Uważam, że słusznie, dlatego że postępowanie prokuratorskie jest właściwym instrumentem dla wyjaśnienia przyczyn tej tragedii.

– Jeżeli prokurator zwraca się do ekspertów o pomoc, aby służyli mu swoją wiedzą, to nikt nie ma prawa odmówić takiej prośbie. Prokurator pozbawiony wiedzy eksperckiej jest bezradny. Ja nie przyjmuję do wiadomości, że ktokolwiek mógłby odmówić prośbie naszego prokuratora, bez względu na to, jaki jest status eksperta – kontynuował Bogdan Klich.

PAP, Rzeczpospolita

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s