Za bezpieczeństwo odpowiadały MON i MSWiA


pmaj 28-04-2010, ostatnia aktualizacja 28-04-2010 19:55

Zapewnienie bezpieczeństwa prezydenta i osób mu towarzyszących nie leżało w kompetencji Kancelarii Prezydenta – stwierdził wiceszef Kancelarii Jacek Sasin

Prezydencki minister tłumaczy w oświadczeniu, że wydał je „w związku z pojawiającymi się w mediach informacjami i wypowiedziami polityków na temat organizacji wyjazdu polskiej delegacji na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej pod Smoleńskiem”.

„Oświadczam, że ze strony Kancelarii Prezydenta RP zostały zachowane wszelkie procedury oraz terminy związane z przygotowaniem i realizacją tej wizyty” – zaznaczył.

Według niego wszystkie zagadnienia związane z transportem lotniczym prezydenta (wybór lądowisk, w tym lądowisk zapasowych oraz dopełnienie formalności związanych z przelotami, startami i lądowaniami) leżą w gestii służb podległych ministrowi obrony narodowej.

Sasin zaznaczył w oświadczeniu, że „wszystkie kwestie związane z ochroną osobistą prezydenta, w tym w trakcie lotu, na lądowisku oraz we wszystkich miejscach pobytu prezydenta, leżą natomiast po stronie Biura Ochrony Rządu, podległego ministrowi spraw wewnętrznych i administracji.

PAP, Rzeczpospolita

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s