Bogdan Klich nie ustąpi


jen 29-04-2010, ostatnia aktualizacja 29-04-2010 11:31

Po katastrofie CASY zostały wyciągnięte wnioski. Zrealizowano wszystkie przedstawione wówczas zalecenia dla Sił Powietrznych – powiedział minister obrony narodowej Bogdan Klich.

Ustosunkowując się do zarzutów szefa koła parlamentarnego Polska Plus Ludwika Dorna, który we wtorek zwrócił się do premiera o zdymisjonowanie Klicha jako osoby odpowiedzialnej za „systemowy kryzys” szkolenia w polskim lotnictwie wojskowym, minister oświadczył, że Dorn mówi nieprawdę.

Podkreślił, że po katastrofie CASY w styczniu 2008 r. Komisja Badania Wypadków Lotniczych przedstawiła 25 zaleceń dla Sił Powietrznych i wszystkie one zostały zrealizowane. Ponadto zrealizowano 42 zalecenia, które przedstawiły same Siły Powietrzne, a które on zaakceptował.

„Wszystkie zostały zrealizowane do końca zeszłego roku, łącznie z programem szkolenia oraz zmianami procedur lądowania przy minimalnych warunkach atmosferycznych” – powiedział Klich w TVP1.

Pytany o to, czy Polska zwróci się do NATO o zdjęcia satelitarne terenu katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, szef MON powiedział, że taka możliwość będzie rozważona, ale zaznaczył, że nie wie, w czym miałoby to pomóc.

Klich powiedział ponadto, że podanie się w tej chwili przez niego do dymisji oznaczałoby wzięcie na siebie odpowiedzialności za katastrofę pod Smoleńskiem i bycie „napiętnowanym na całe życie, że jest się odpowiedzialnym w sposób bezpośredni”.

– Minister obrony narodowej, podobnie jak każdy minister, jest w każdej chwili do dyspozycji pana premiera i w każdej chwili pan premier może podejmować stosowne decyzje odnośnie mnie i każdego innego mojego kolegi – powiedział Klich w radiu TOK FM.

We wtorek szef koła parlamentarnego Polska Plus Ludwik Dorn zaapelował do premiera Donalda Tuska o zdymisjonowanie ministra obrony.

PAP, Rzeczpospolita

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s