Gdzie jest laptop Szczygły?


pmaj 29-04-2010, ostatnia aktualizacja 29-04-2010 20:43

W zaginionym laptopie szefa BBN nie było tajnych materiałów. Niemniej jednak komputer się nie znalazł – potwierdza wiceszef BBN Witold Waszczykowski

„Rz” już wcześniej informowała, że komputer Szczygły zniknął po śmierci właściciela.

Jak informuje RMF FM na dysku nie było tajnych informacji. Z punktu widzenia Biura Bezpieczeństwa Narodowego były to jednak dokumenty ważne, m.in. przygotowywane nowe raporty o Marynarce Wojennej, o zwrocie Ukrainy w stronę Moskwy oraz analiza rozgrywania sprawy katyńskiej w mediach i w polityce.

Tragicznie zmarły szef BBN nie miał laptopa przy sobie w czasie feralnego lotu. W piątek, dzień przed katastrofą, był w odwiedzinach u swojej rodziny na Mazurach, ale tam komputera nie brał. Powinien on się znajdować w jego mieszkaniu na warszawskim Ursynowie. Tam jednak go nie ma.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która z mieszkań ofiar pobierała materiały do analiz DNA przekonuje, że dzień po katastrofie funkcjonariusze pojawili się w domu siostry ministra Szczygły koło Olsztyna. Próbki do badań pobrali też przed wylotem bliskich na identyfikację ciała do Moskwy. Zapewnia też, że do mieszkania w Warszawie agenci nie wchodzili.

O zaginięciu laptopa jako pierwsza napisała profesor Jadwiga Staniszkis zastrzegając, że są to informacje „z drugiej ręki”. W tym samym felietonie dla Wirtualnej Polski socjolog pisała o włamaniach do domów Zbigniewa Wassermanna (PiS) i przeszukaniu domu byłego szefa IPN Janusza Kurtyki. „Rz” informowała, że rodzina Wassermanna zastanawia się czy nie zostało przeszukane warszawskie mieszkanie polityka.

Rzeczpospolita

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s