Sikorski: po co przejmować dochodzenie?


map 30-04-2010, ostatnia aktualizacja 30-04-2010 21:39

Przebywający z wizytą w USA minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział, że nie ma obaw o śledztwo w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem i skrytykował głosy prawicy nawołujące, by Polska przejęła od Rosji to dochodzenie.

– Dziwią mnie trochę głosy, że to my powinniśmy przejąć śledztwo. Wtedy mielibyśmy z kolei nasz polski problem w dostępie do miejsca, do dowodów, do świadków, co mogłoby być równie trudne. A przecież w tej chwili mamy polskich członków zarówno tej ekipy, która ustala przyczyny katastrofy, jak i udział (w śledztwie) polskich prokuratorów – powiedział w czwartek minister polskim korespondentom w Waszyngtonie.

– Tak więc ja osobiście nie widzę powodów do niepokoju o losy tego dochodzenia – dodał.

Pytanie, dlaczego rząd nie wystąpił do Rosji o przejęcie śledztwa dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem, padło w czwartek w Sejmie. Adam Lipiński (PiS) pytał, dlaczego nie zastosowano procedury dającej możliwość prowadzenia śledztwa przez państwo, do którego należy samolot wojskowy.

Dzisiaj na portalach internetowych ukazała się wypowiedź z blogu Marka Jurka, kandydata Prawicy RP na prezydenta, w której były marszałek Sejmu potępia rząd za to, że odrzuca postulaty prawicowych polityków, by ubiegać się o przejęcie śledztwa.

PAP, Rzeczpospolita

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s