Święto bez radosnej oprawy


pmaj 30-04-2010, ostatnia aktualizacja 30-04-2010 13:42

Tegoroczne obchody 3 maja, z powodu niedawnej tragicznej katastrofy prezydenckiego samolotu, odbędą się bez wręczenia nominacji generalskich, nie będzie też festynu i przemarszu grup w strojach historycznych

– Ze względu na tragedię w Smoleńsku, w tym roku 3 maja nie będzie nominacji generalskich – powiedział rzecznik MON Janusz Sejmej.

Tegoroczne centralne obchody święta Konstytucji 3 maja sprowadzą się do mszy w bazylice Św. Krzyża w Warszawie zakończonej koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, mszy w intencji ojczyzny odprawionej w archikatedrze Świętego Jana Chrzciciela oraz złożenia wieńców na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza przez przedstawicieli najwyższych władz centralnych, wojskowych i samorządowych.

Jak poinformował warszawski urząd miejski, w tym roku nie odbędzie się tradycyjna defilada zespołów rekonstruktorskich Traktem Królewskim, nie będzie też pikniku historycznego w Łazienkach Królewskich.

3 maja, obok święta Wojska Polskiego 15 sierpnia i Święta Niepodległości 11 listopada, jest tradycyjnie dniem, w którym prezydent wręcza oficerom nominacje na stopnie generalskie.

PAP, Rzeczpospolita

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s