Polski psycholog zbada w Moskwie głosy pilotów Tu-154


Piątek, 14 maja (19:53), Aktualizacja: Piątek, 14 maja (20:59)

W poniedziałek do Moskwy przyleci psycholog z Polski, który wspólnie z rosyjskimi ekspertami ma przeprowadzić analizę głosów pilotów prezydenckiego tupolewa. Jak nieoficjalnie ustalił dziennikarz RMF FM, chodzi o to, by określić, jaki wpływ na podejmowane przez nich decyzje mógł mieć fakt, że samolot wyleciał z Warszawy z opóźnieniem.

Nasz dziennikarz dowiedział się również, że z zapisu czarnych skrzynek nie wynika, by ktoś z obecnych na pokładzie naciskał na załogę. Eksperci nie wykluczają jednak, że piloci mogli działać pod presją czasu.

Z naszych ustaleń wynika także, że nie udało się na razie stuprocentowo rozpoznać piątego głosu zarejestrowanego w kokpicie prezydenckiego tupolewa.

10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem zginęło 96 osób – wśród nich prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią, parlamentarzyści, dowódcy wojskowi, duchowni i przedstawiciele Rodzin Katyńskich. Obecnie sprawę katastrofy bada prokuratura rosyjska. W postępowaniu tym uczestniczą też polscy prokuratorzy.

Odrębne śledztwo prowadzi natomiast Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie – w sprawie nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym, w wyniku której śmierć ponieśli wszyscy pasażerowie samolotu Tu-154.

RMF FM

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s