Chcą międzynarodowej komisji


Wojciech Wybranowski 25-05-2010, ostatnia aktualizacja 25-05-2010 21:43

51 tysięcy osób podpisało się pod pismem do premiera Donalda Tuska z wnioskiem o powołanie międzynarodowej komisji badającej katastrofę prezydenckiego samolotu – dowiedziała się „Rzeczpospolita”

Akcję zbierania podpisów zorganizował społeczny „Ruch 10 kwietnia”. Organizację utworzyli działacze kilku organizacji i instytucji m.in: Fundacji Republikańskiej, Instytutu Jagiellońskiego, Fundacji Odpowiedzialność Obywatelska i portalu Kresy.pl, domagający się gruntownego zbadania przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia podczas podchodzenia do lądowania pod Smolńskiem.

Zginęło wówczas 96 osób znajdujących się na pokładzie samolotu w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką, parlamentarzyści, rzecznik praw obywatelskich dr Janusz Kochanowski, członkowie ścisłego dowództwa Wojska Polskiego, przedstawiciele Kościoła Katolickiego w Polsce i działacze organizacji społecznych.

9 maja z inicjatywy „Ruchu 10 kwietnia” blisko 4 tysiące osób wzięło udział w manifestacji pod Pałacem Prezydenckim. Jeden z animatorów ruchu prof. Jacek Trznadel wezwał wówczas do udziału w akcji zbierania podpisów pod listem do premiera Donalda Tuska z wnioskiem o powołanie międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn wypadku. Pod pismem podpisało się 51 tysięcy Polaków.

– Od tragedii smoleńskiej upływają kolejne tygodnie i miesiące a wiedza na temat przyczyn katastrofy niestety jest wciąż niewystarczająca. Z każdą kolejną informacją poszerza się pole niedomówień i wątpliwości – twierdzi Karolina Błaszczyk z „Ruchu 10 kwietnia”.

W czwartek po południu przedstawiciele ruchu chcą wręczyć petycję z podpisami premierowi Donaldowi Tuskowi.

Rzeczpospolita

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s