Kaczyński: Śledztwo ws. katastrofy Tu-154 powinno być przekazane Polsce


Piątek, 28 maja (17:49)

Śledztwo w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem może i powinno być przekazane Polsce – powiedział kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński. My, Polacy, mamy prawo do prawdy w tej sprawie. Mamy prawo, żeby wiedzieć – podkreślił. Według niego rząd mało wie na temat katastrofy.

Zgodnie z moim najgłębszym przekonaniem – o ile mi wiadomo jest to też przekonanie zdecydowanej większości Polaków – powinniśmy wystąpić do Rosji o przejęcie tego śledztwa. Rosja nie ma obowiązku się na to zgadzać – powiedział w programie „Z refleksem” w TVP 1.

Sądzę, że naszym świętym obowiązkiem wobec rozmiarów tej tragedii, wobec faktu, że zginął prezydent Rzeczpospolitej, wielu innych bardzo wybitnych ludzi, dlatego, że zginęło 96 polskich obywateli, powinniśmy to zrobić – zaznaczył.

Jego zdaniem, przejęcie śledztwa przez Polskę jest możliwe. Sądzę, że to byłby także pewien test. Test wiarygodności dla obydwu stron – zaznaczył.

Kaczyński powiedział też, że odnosi wrażenie, że rząd mało wie na temat katastrofy. Takie odniosłem wrażenie, bo kilka wymian zdań na ten temat mieliśmy w trakcie posiedzenia RBN-u.(…)Mam wrażenie, że ta wiedza jest w tej chwili bardzo niewielka.

PAP, RMF FM

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s