Prokuratura rozpatruje wniosek o przesłuchanie Edmunda Klicha


Piątek, 28 maja (12:06)

Rodziny ofiar katastrofy 10 kwietnia chcą, by prokuratura przesłuchała Edmunda Klicha – polskiego przedstawiciela przy rosyjskiej komisji badającej wypadek. Rodziny twierdzą, że Klich może mieć wiele informacji pomocnych w wyjaśnieniu przyczyn tragedii, a na razie dzieli się nimi jedynie w mediach.

Prokuratura musi najpierw zdecydować, czy w ogóle przesłuchać Klicha. Działa on przecież przy cywilnej komisji badającej przyczyny katastrofy, a ta komisja prowadzi całkiem odrębne postępowanie, w dodatku robi to niezależnie od prokuratury. Ci eksperci nie prowadzą śledztwa, a ich celem jest jedynie ustalenie, co sprawiło, że do wypadku doszło i stworzenie raportu, by uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości. To przesłuchanie wciąż stoi więc pod znakiem zapytania.

Natomiast – jak dowiedział się reporter RMF FM – jako świadkowie zaczęli już zeznawać członkowie rodzin ofiar katastrofy tupolewa. Prokuratura nie ujawnia jednak szczegółów tych działań. Ogranicza się do stwierdzenia „przesłuchania są prowadzone”.

Krzysztof  Zasada

RMF FM

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s