Komorowski po posiedzeniu RBN: W materiałach nie ma sensacji


Wtorek, 1 czerwca (13:29), Aktualizacja: Wtorek, 1 czerwca (13:49)

Członkowie RBN zapoznali się ze stenogramami zapisów czarnych skrzynek prezydenckiego tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem – poinformował pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski. Podkreślił, że nie znalazł w tych materiałach „żadnych sensacji”, ale są tam, jego zdaniem, istotne wskazówki.

Według Komorowskiego, żaden z członków RBN nie zgłosił zastrzeżeń co do upublicznienia zapisów z czarnych skrzynek. Na posiedzeniu nie było jednak Jarosława Kaczyńskiego, opuścił je również Grzegorz Napieralski. Tłumaczył on, że zaproponował premierowi Donaldowi Tuskowi, by opublikować – jeśli to możliwe i bezpieczne – w całości zapisy z czarnych skrzynek. Sam się jednak z nimi nie zapoznał.

Według marszałka Sejmu,nie ma formuły zastępstwa członka RBN. Prezes PiS chciał, aby – w jego imieniu – w posiedzeniu Rady wziął udział pełnomocnik rodzin ofiar tragedii smoleńskiej. Jak podkreślił Komorowski, Jarosławowi Kaczyńskiemu została przekazana informacja, że w każdej chwili jako członek Rady może się zapoznać ze stenogramami z czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu Tu-154.

RMF FM

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s