Kapitan Protasiuk milczał! Dlaczego?


02.06.2010, 10:46

Przez minutę w ostatniej fazie lotu kapitan Arkadiusz Protasiuk milczał i nie reagował słownie na komendy drugiego pilota. Dlaczego? Eksperci nie potrafią na to odpowiedzieć, ale przyznają, że zachowanie kapitana było zadziwiające

Ostatnia wypowiedź kapitana Arkadiusza Protasiuka przed katastrofą brzmi „Włączone”. To odpowiedź na zawołanie wieży w Smoleńsku, by kapitan włączył reflektory podejście we mgle.

odliczanie wysokości przez nawigatora, nagłe zawołanie drugiego pilota „Odchodzimy”, informacje z wieży i sygnały dźwiękowe. Całość kończy się przekleństwami. Ale nigdzie nie słychać kapitana Arkadiusza Protasiuka. Nikt nie umie powiedzieć dlaczego? Być może zajmował się pilotażem, być może coś się nie nagrało, a może kapitan stracił przytomność. Na te pytania będzie musiała znaleźć odpowiedź Komisja ds. Badania Przyczyny Wypadku.

Jedno jest pewne i co do tego zgodni są eksperci. – Muszą zostać ujawnione parametry lotu i dopiero wtedy zobaczymy co tak naprawdę wydarzyło się w ostatniej fazie lotu, tuż przed katastrofą – mówili wczoraj w telewizjach Polsat i TVN 24 jednym głosem Gromosław Czempiński, pilot mjr. Michał Fiszer i płk. Tomasz Pietrzak. Wszyscy piloci i znawcy sztuki pilotażu.

Fakt.pl

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s