Ppłk Bartosz Stroiński: „Podpisałem inny dokument”


wg, TVN24.pl, 02-06-2010 08:04

„Podpisywałem dokument zawierający stenogram z rozmów. Nie wiem, dlaczego opublikowany został inny” – powiedział TVN24 ppłk Bartosz Stroiński. Pod ujawnionym zapisem z Tu-154 jest określony jako osoba, która rozpoznała głosy w kabinie. Mimo to pod opublikowanym dokumentem przy jego nazwisku nie ma podpisu.

Pod opublikowanym wczoraj stenogramem wymienionych jest sześć osób: Stroiński, eksperci – Sławomir Michalak i Waldemar Targalski oraz troje Rosjan. Znajduje się tam jednak tylko pięć odręcznych podpisów. Brak właśnie Bartosza Stroińskiego.

Stroiński zapewnia, że podczas pracy w Moskwie podpisał dokument zawierający stenogram rozmów w kabinie Tu-154 10 kwietnia. “Byłem poproszony do współpracy, jako osoba posiadająca doświadczenie z kokpitu tego typu samolotu” – mówi tvn24.pl. Nie wie, dlaczego na opublikowanym dokumencie nie ma jego podpisu.

Sprawę tłumaczyć może fakt, że opublikowany tekst datowany jest na 2 maja, a ppłk Stroiński jest przekonany, że był w Moskwie wcześniej. “Na miejscu pozostali wymienieni eksperci” – zdradza. Przyznaje, że ujawnionego dokumentu na razie nie czytał.

Ppłk Bartosz Stroiński jest żołnierzem 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. Był pilotem Tu-154, który 7 kwietnia poleciał do Katynia z Donaldem Tuskiem na pokładzie.

wg, tvn24.pl, Gazeta Polska

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s