To jednak szyfrant Zielonka


2010-06-02 | Ostatnia aktualizacja: 19:11

Odnalezione w Wiśle szczątki to ciało zaginionego szyfranta polskiego wywiadu Stefana Zielonki – potwierdziła Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Czy do śmierci szyfranta polskiego wywiadu ktoś się przyczynił? Śledczy wypowiedzieli się też w tej sprawie.

„Nie ma wskazań, by do śmierci Zielonki przyczyniły się osoby trzecie” – oświadczył płk Ireneusz Szeląg. Ciało ma zbadać patomorfolog oraz toksykolog. Opinie tych biegłych mają być podstawą do dalszych ustaleń – m.in. weryfikacji, czy szyfrant zdezerterował, co zarzucono mu w śledztwie.

W kwietniu w Warszawie odkryto szczątki ludzkie, przy których był m.in. wyciąg z konta Zielonki. Prokuratura zleciła badania genetyczne, by ustalić, czy to istotnie zwłoki szyfranta.

Zielonka, 52-letni wojskowy szyfrant, pracownik Służby Wywiadu Wojskowego, zniknął w kwietniu 2009 r. Jego zaginięcie zgłosiła żona. Służby informowały, że przyczyną zniknięcia były najprawdopodobniej problemy osobiste. W marcu br. Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła szyfrantowi zarzut dezercji. Tajne śledztwo w sprawie Zielonki, ostatnio zawieszone w kwietniu z powodu „niemożności jego przesłuchania”, zostało podjęte.

Dziennik Gazeta Prawna

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s