Gruppenführer KAT


2010-06-05 @ 01:21

Znany wszystkim ostatni odcinek „Stawki większej niż życie” opowiada o poszukiwaniach zbrodniarza Gruppenfuhrera WOLFa. W scenie kulminacyjnej Kapitan Hans Kloss, a w zasadzie już Major NKWD (w polskim mundurze) o imieniu Janek ujawnia, że rozkaz egzekucji tysięcy cywilów wydawali czterej zbrodniarze: Wernitz, Ohlers, Lübow, Fahrenwirst podpisujący się wspólnie jako WOLF.

Jako ciekawostkę należy dodać, że scenariusz tego odcinka napisali wspólnie Andrzej Szypulski (związany później z Unią Wolności) i Zbigniew Safjan (donosiciel NKWD, członek PRON i ojciec Marka Safjana) podpisujący się wspólnie jak Andrzej Zbych.

Ale do rzeczy.

W poprzednim tekście „Głowa Zdrajcy” prowadziłem wraz z moimi komentatorami rozważania dotyczące osoby lub osób, które można uznać za bezpośrednio odpowiedzialne za śmierć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku.

Podstawą naszej dyskusji stało się następujące spostrzeżenie:

Jeżeli to był zamach, to musiał on być od dawna przygotowywany. Przygotowania musiały być trojakiego rodzaju: techniczne przygotowanie sposobu dokonania zamachu, przygotowanie ukrycia (zatuszowania) faktu zamachu oraz „wystawienie” ofiary. Polem naszych rozważań nie były techniczne sprawy ani sprawy tuszowania, skoncentrowaliśmy się za to na kwestii najważniejszej i najłatwiejszej do zbadania. Kto „wystawił” Lecha Kaczyńskiego i jego otoczenie zamachowcom? Mając bowiem wewnętrzne przekonanie, iż do katastrofy doszło w wyniku zamachu wydało się nam (osobom zaangażowanym w dyskusję) logiczne, że kombinacja operacyjna polegająca na doprowadzeniu do wylotu określonym czasie do Katynia samolotu z Lechem Kaczyńskim ortaz ludźmi niewygodnymi Moskwie na pokładzie musiała zostać dokonana z pomocą osoby, zdrajcy, będącym rosyjskim agentem.

Podczas naszej dyskusji i przeglądu jawnej dzisiaj korespondencji naszym oczom ukazała się następująca prowokacja przeciwko Prezydentowi RP, opozycji i porządkowi konstytucyjnemu Państwa Polskiego. Przy tym prowokacja zawierająca wyraźny podpis kata, który doprowadził do śmierci 96 osób i zagroził suwerenności Polski. Nazwijmy tego zdrajcę: Gruppenführer Kat.

Jest rok 2009, jak co roku, na wysokości grudnia rozpoczęły się przygotowania Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa do organizacji uroczystości w Katyniu w kwietniu przyszłego roku. Ze względu na wyjątkowy charakter planowanych obchodów, w związku z 70 rocznicą ludobójstwa, o wszczętych przygotowaniach Andrzej Przewoźnik informował (wpierw nieoficjalnie) Kancelarię Prezydenta, Kancelarię Premiera oraz szereg instytucji i organizacji pozarządowych.

Prezydent RP Lech Kaczyński był sprawą żywo zainteresowany, świadczą o tym pisma informacyjne o podobnej treści jakie Kancelaria Prezydenta skierowała w dniu 27 stycznia 2010 roku do Andrzeja Przewoźnika, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz do Ambasadora Federacji Rosyjskiej

Oto jedno z nich:

Dwa dni później Mariusz Handzlik z Kacelarii Prezydenta zwraca się jeszcze raz do Andrzeja Przewoźnika z prośbą o informację dotyczącą stanu obchodów. Do tego bowiem czasu nie znana jest dokładna data uroczystości organizowanych przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Na powyższe pismo nadeszła zapewne odpowiedź natychmiastowa o dacie 10 kwietnia, która to informacja musiała być przekazana także MSZ-owi.

Od tej pory zaczyna się wspólna akcja grupy zadaniowej Rosyjsko-Polskiej której efektem miało być wystawienie zamachowcom Prezydenta RP, jego brata oraz licznego grona ich współpracowników i osób niewygodnych Rządom Rosji i Polski.

Najpierw Donald Tusk ogłasza, że 3 lutego odebrał telefon od Premiera Władymira Putina z zaproszeniem do wspólnego uczczenia pamięci ofiar Katynia. Uroczystości miały się odbyć w pierwszej połowie kwietnia 2010 r..

http://wiadomosci.onet.pl/2123308,12,putin_zaprasza_tuska_do_katynia,item.html

Zwróćcie uwagę, że nikt jeszcze wtedy nie mówił o dwóch różnych datach uroczystości. Opinia publiczna, a głównie Prezydent RP miał być przekonany, że chodzi o te same uroczystości, na które on się wybierał.

Prezydent zaskoczony nagłym zaproszeniem personalnym czeka na odpowiedź Rosjan na pismo z 27 stycznia. Rosjanie jednak nie zamierzają niczego potwierdzać i udają głupich. Czekają bowiem, zgodnie z założonym scenariuszem, aż Prezydent RP zadeklaruje swoją obecność dokładnie na 10 kwietnia.

http://www.tvn24.pl/12691,1644335,0,1,rosjanie-zmieniaja-zdanie-list-jest-winni-dziennikarze,wiadomosc.html

Tą grę zauważa Szczygło, nie potrafi jednak wyraźnie zidentyfikować jej celu.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7584906,Szczyglo_o_slowach_ambasadora_Rosji__To_oczywiscie.html

Tegoż dnia zniecierpliwiony Prezydent zaprasza Ambasadora Rosji na rozmowę o uroczystościach katyńskich, która ma się odbyć w Pałacu Prezydenckim w dniu 23 lutego.

Postawieni w trudnej sytuacji Rosjanie (bo ileż czasu po rozmowie będą mogli milczeć?) naciskają na swoich agentów do pilnego wyduszenia z Prezydenta RP daty jego lotu do Katynia. Klamka musi zapaść zanim przyznają się, że już dawno jest ustalone spotkanie Putin-Tusk na 7 kwietnia.

Prawdopodobnie dlatego, akurat 23 lutego Andrzej Kremer kieruje do Kancelarii Prezydenta pismo gdzie pada pierwszy raz data 10 kwietnia i kategoryczne wymuszenie (ze względów organizacyjnych) potwierdzenia tej daty wylotu.

Pismo to sygnowane osobiście przez Kremera musiało być inspirowane przez Tomasza Arabskiego z Kancelarii Premiera Donalda Tuska (co możemy poznać po liście „do wiadomości”) gdyż to Kancelaria Tuska bezpośrednio wtedy rozmawiała z Kancelarią Putina. Ta inspiracja byłaby niemożliwa bez zgody Radosława Sikorskiego przełożonego Andrzeja Kremera. Możemy sobie wyobrazić, że było to mniej więcej tak: „Słuchaj Andrzej – mówi Sikorski – zgłosi się do ciebie Tomek Arabski w sprawie pisma do Prezydenta, niech się kurde w końcu określą, że polecą dziesiątego. Wierz mi, ważne”.

Zastanawiając się tutaj nad osobą agenta wpływu musimy zdawać sobie sprawę, że;

1. Była to osoba kluczowa w kontaktach zarówno z Rosjanami jak i z innymi resortami, 2. Musiała być to osoba znakomicie zorientowana w przebiegu korespondencji na temat Katynia z Kancelarią Prezydenta RP, 3. musiała być to osoba posiadająca wiedzę na temat celu akcji, inaczej zamiast wywierać presję na zawarcie przez Prezydenta oficjalnego stanowiska (w piśmie) próbowałaby rozegrać sprawę medialnie, 4. Musiała być to osoba, która nie wsiadła do samolotu 10 kwietnia (pkt 3 implikuje pkt 4).

Ze wszystkich osób informowanych oficjalnie o korespondencji MSZ-u z Kancelarią Prezydenta żyje tylko Tomasz Arabski. Co znamienne, w Smoleńsku zginął także Andrzej Kremer – co pozwoliło go wykluczyć z listy.

Tomasz Arabski jest zresztą szczególną postacią, najbliższym zaufanym Premiera Tuska, posiadającym bezpośredni dostęp do najwyższych współpracowników Tuska w Platformie Obywatelskiej (bez względu na ich zajmowane stanowisko), osobą ustalającą i kontrolującą wszelkie rozmowy Premiera, strażnikiem tajemnic Premiera i osobą upoważnioną do udzielania się w mediach. Gdy jednak nacisk i nadzór Arabskiego okazuje się za słaby gdyż na początku marca wciąż nie ma oficjalnej deklaracji Lecha Kaczyńskiego (wyobrażam sobie tę irytację Moskali, którzy naprawdę nie mogą już dłużej czekać) nagle wkracza z ratunkiem kolejna postać. Dnia 2 marca Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski nagle przesyła pismo bezpośrednio na ręce Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, które ma wywołać pożądaną reakcję.

Trudno bowiem odpowiedzieć na tak sformułowaną prośbę bez podania terminu wylotu prezydenckiego samolotu.

Jednak, gdy okazuje się, że Andrzej Przewoźnik niezależnie potwierdza, iż uroczystości w Katyniu które on organizuje odbędą się 10 kwietnia (http://kresy24.pl/showNews/news_id/10259/ ) i gdy na tej podstawie MON wydaje dyspozycje o udostępnieniu samolotu Prezydentowi w dniu 10 kwietnia – Tomasz Arabski, wiedząc, że Lech Kaczyński został właśnie postawiony pod ścianą, decyduje się na medialne ujawnienie terminu spotkania Putin-Tusk:

„Premier Donald Tusk będzie w Katyniu 7 kwietnia na zaproszenie szefa rosyjskiego rządu Władimira Putina – poinformował szef kancelarii premiera Tomasz Arabski. Arabski zapowiedział, że 7 kwietnia dojdzie do spotkania bilateralnego Tuska i Putina i dyskusji na temat spraw bieżących

http://dziennik.pl/polityka/article562367/To_juz_pewne_Tusk_jedzie_do_Katynia.html

Prezydent orientuje się wtedy, że Putin z Tuskiem już ustalili, że nie będą na tej samej imprezie i wysyła Bronisławowi Komorowskiemu pierwsze pismo potwierdzające swój udział właśnie 10 kwietnia.

Nie było rady, kto jak kto ale Marszałek Sejmu nie mógł wiecznie czekać na odpowiedź. Zwróćcie uwagę, że pismo jest wprawdzie datowane na 5 marca, ale nie wiemy kiedy tak naprawdę było wysłane. 5 marca to był piątek, mogło być wysłane w poniedziałek (8 marca) albo wtorek (9 marca). Jest jednak faktem, że jeszcze 11 marca (no może 10-tego ze względu na poślizg dziennikarski) Rosjanie informacji o tym piśmie nie mieli. Udawali więc dalej głupich i pomimo, że kilka dni wcześniej Stasiak potwierdził 10 kwietnia w mediach to czekali na oficjalne potwierdzenie. Sprawa była widać zbyt poważna by ufać deklaracjom medialnym:

http://www.tvn24.pl/0,1647227,0,1,lech-kaczynski-w-katyniu-rosjanie-nic-nie-wiedza,wiadomosc.html

To też nastręcza naturalne podejrzenia, że nie chodziło tylko o efekt propagandowy. Gdyby celem operacji „7 kwietnia contra 10 kwietnia” był tylko PR to cała rozgrywka odbyłaby się głównie w mediach i za pomocą komunikatów medialnych. Tu jednak kluczowe były ustalenia oficjalne – te pod pieczątką.

Mamy więc następującą sytuację: przez ponad miesiąc od 27 stycznia 2010 działając wspólnie i w porozumieniu Tomasz Arabski i Bronisław Komorowski (przy zgodzie Sikorskiego na wykorzystanie Kremera) doprowadzają do wystawienia Prezydenta i jego obozu politycznego (niewygodnego zarówno dla Tuska jak i Putina) na osobny przelot, osobnego dnia i w warunkach niemal zerowego zabezpieczenia agencyjnego, dyplomatycznego i technicznego.

Czy tylko jednak te dwie osoby były tak mocno zaangażowane. Czy możliwe by Premier Tusk podobnie jak Prezydent (choć różnica jest bolesna musicie przyznać) był przez Rosjan i ich dwóch poputczików także wykolegowany? Taka interpretacja byłaby możliwa – z korzyścią dla wizerunku Donalda Tuska – gdyby nie jeden znamienny fakt: TUSK KŁAMAŁ mówiąc o telefonie od Premiera Putina w dniu 3 lutego z zaproszeniem na uroczystości Katyńskie i KŁAMAŁ twierdząc, że propozycja udziału w osobnej uroczystości 7 kwietnia nastąpiła ze strony Putina jeszcze później.

Już bowiem 5grudnia 2009 r. Dimitrij Polianski Radca Ambasady Rosyjskiej ogłosił: Na kwiecień planowane jest spotkanie Władimira Putina i Donalda Tuska . Polianski przekazał już wtedy, że szefowie rządów dwóch krajów mają uczestniczyć w posiedzeniu Rady Biznesu Rosji i Polski, i że oprócz forum gospodarczego w Kaliningradzie w kwietniu przyszłego roku Rosję i Polskę czeka inne ważne wydarzenie – wspólne uroczystości upamiętniające rocznicę tragedii w Katyniu.

Dowód:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7334676,Putin_spotka_sie_z_Tuskiem_w_Kaliningradzie.html

A jeśli tak brzmiał komunikat, to znaczy, że już na początku grudnia rozmowy pomiędzy Putinowcami a Tuskoidami na temat wspólnej wizyty w Katyniu w kwietniu 2010 r. były bardzo zaawansowane i trudno przypuszczać by już wtedy nie ustalono dokładnego harmonogramu. Być może ustalano już wtedy nie tylko harmonogram wizyty ale i kombinacji operacyjnej „Prezydent w Smoleńsku”. Na nieszczęście Tuska, widać zapomniał on o tej nieprzemyślanej wrzutce przyjaciół Rosjan z grudnia 2009.

Zresztą, kwestie wciąż toczących się rozmów Putin-Tusk jeszcze w roku 2009 potwierdzał także sam Andrzej Przewoźnik:

„Polski MSZ od dłuższego czasy prowadził z Rosjanami żmudne ustalenia na temat uroczystości. Teraz resort jest zaskoczony, bo prezydent na obchodach zorganizowanych na szczeblu premierów to prawdziwy koszmar dla protokołu dyplomatycznego”

http://www.polityka.pl/kraj/rozmowy/1502899,1,kulisy-planowanego-spotkania-tusk-putin-w-katyniu.read

MSZ to Radosław Sikorski, czy on także brał udział w spisku? Zastanawiałem się nad tym długo i analizowałem jego zachowanie. Jednak doszedłem do wniosku, że mimo wszystko tez był tylko narzędziem. Po pierwsze, gdyby coś wiedział to nigdy by nie krzyknął „Lech Kaczyński – były Prezydent”. Ugryzłby się 20 razy w język zanim by się tak podłożył. Druga sprawa to Tusk nigdy by nie wystawił dwóch spiskowców do prawyborów. Nie mógłby sobie pozwolić na wywołanie konfliktu i niezdrowych ambicji w tak wąskim kręgu zaufania. Musiał wystawić jednego spiskowca i jednego frajera by udać demokrację, a potem ten spiskowiec z frajerem musiał wygrać. I tak się też stało.

A czy nic nie rozgrzesza Komorowskiego? Wręcz przeciwnie, całe zachowanie jego w dniu tragedii i później wskazywały, że jest to osoba cyniczna, zdecydowana i bardzo dobrze (nawet zbyt dobrze) poinformowana. Zresztą bliskie kontakty z WSI-GRU do czegoś zobowiązują. Dzisiaj nawet przestałem patrzeć z lekceważeniem na informacje wiszącego jeszcze przed katastrofą w Smoleńsku orędzia Komorowskiego.

http://www.itv24.com.pl/film/891/oredzie_w_tvp_info_przed_katastrofa_tu-154/

To taka typowa wpadka Pana Marszałka.

Co do Arabskiego, część argumentów na jego temat już przytoczyłem. Ale warto zauważyć, że była to osoba, która bardzo konsekwentnie i umiejętnie wprowadzała w błąd media i obniżała rangę wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu.

http://www.youtube.com/watch?v=DvC2Nbao3tQ

Arabski był też bezpośrednim przełożonym Grzegorza Michniewicza, Dyrektora Generalnego Kancelarii Premiera Donalda Tuska i jego Szefa Kancelarii Tajnej, który zmarł nagle, tajemniczo (podobno popełniając samobójstwo) a poza tym:

„Z ustaleń „Wprost” wynika, że tego wieczoru Michniewicz napisał także kilka SMS-ów do swojego przełożonego, szefa kancelarii Tomasza Arabskiego. Nie wiadomo jednak, czego dotyczyły ani o której godzinie zostały wysłane. Minister nie odpowiedział na nasze pytania w tej sprawie”.

Na to, że Grzegorz Michniewicz, żaden mięczak i jednak niezwykle zaufana osoba Donalda Tuska i Tomasza Arabskiego musiał odkryć coś wyjątkowo przerażającego zwracał uwagę nie tylko WPROST ale i jeden z Blogerów Salonu24:

http://krzystofjaw.salon24.pl/151606,smierc-grzegorza-michniewicza-dlaczego

Co to było? Czy odkrył jakiś szyfrogram od Putina do Tuska, którego nie przechwycił Arabski? Możemy dzisiaj tylko spekulować.

Faktem jest jednak, że Paweł Gutowski wieloletni przyjaciel Michniewicza, który kontaktował się z nim przed sama śmiercią, tak zrelacjonował ostatnią ich rozmowę telefoniczną:

– Był już w fatalnym stanie. Prawie szlochał. W rozmowie z nim użyłem nawet określenia „wisielczy nastrój”, co, niestety, okazało się prorocze.

(sic!)

Czy rozszyfrowaliście już kim może być nasz polski Gruppenführer KAT?

Komentarze z Salonu24 umieszczone przed skazowaniem notki:

• Czy wolność słowa polega na zakazywaniu spekulacji?
I na zakazywaniu tez i zadawania pytań, których boją się dziennikarze?
Nie wiem – zobaczymy.
2010-06-04 15:34
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• ŁŁ
rewelacyjna robota. Tekst powinien się znaleźć na pół dnia na samej górze SG. Ja też pisałem, że m.in. Arabski powinien zostać postawiony w stan oskarżenia,

pozdr
2010-06-04 15:38
Free Your Mind 1100 36820 opadając na dno z Titanikiem freeyourmind.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Wielkie dzięki za publikowanie tych dokumentów.

I mała uwaga:

Proszę wprowadzić atrybut “szerokość 480″ do wstawianych plików graficznych. Inaczej wychodzą poza widoczne okno.

Pozdrawiam,
2010-06-04 15:39
protagoras 2 41 protagoras protagoras.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Free Your Mind
Moje teksty raczej nie trafiają na SG. Ale kto wie, może tym razem.
2010-06-04 15:45
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @protagoras
Poprawione
2010-06-04 15:45
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Komorowski-Arabski-Tusk – KAT
po dodaniu jednej literki, S jak Sikorski, będzie:

SKAT

pozdrawiam
2010-06-04 15:46
protagoras 2 41 protagoras protagoras.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ Autor
K …
A…
T…
2010-06-04 15:48
Mariasz 63 712 Czarne kakadu mariasz.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @protagoras
Myślałem o tym. Raczej byłoby Scat czyli fekalia.
Ale jednak sądzę, że tajemniczych katów było max 3. Reszta była zwyczajnie wykorzystywana. Inna sprawa, że Sikorski mógł się w pewnym momencie zorientować do czego to zmierza i dlatego na 10 kwietnia spierniczył do USA.
2010-06-04 15:49
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
też uważam, że Sikorski raczej nie mógł maczać w tym palców – Jamajka uważa go mimo wszystko za groźnego konkurenta, mimo że ten ostatni nie szczędzi promoskiewskich gestów Rosjanom, więc nie wtajemniczałby go w akcję.

A że Twój znakomity, poparty dokumentami tekst nie trafił na górę SG, tylko jakieś bredzenie Godlewskiego, to tylko świadczy o inteligencji admina.

Pozdr
2010-06-04 15:56
Free Your Mind 1100 36820 opadając na dno z Titanikiem freeyourmind.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Mariasz
Co za dziwny zestaw prawda?
2010-06-04 15:57
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Free Your Mind
Inteligencji czy strachu?
2010-06-04 16:01
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Free Your Mind
Pół dnia wisiał Skalski, teraz Godlewski. Masz wytłumaczenie do swej notki nawet w POlityce wieszania na SW.
A wiesz, jak teraz nazywają premiera?
TUsk-154
2010-06-04 16:07
Magda Figurska 340 4233 Słowa w sosie ostro-gorzkim Wing2009.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Jestem zdumiony i pełen podziwu!
Ten tekst powinien wisieć na samej górze aż…do skutku.

pozdrawiam serdecznie

p.s. przecież ten sam człowiek był odpowiedzialny za zabranie samolotu Prezydentowi jakiś czas temu.
2010-06-04 16:10
z lornetką wśród…blogerów 0 1341
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Pan @Łażący Łazarz
Dobrze to Panu wyszło.

Na rolę p. Arabskiego zwracał juz dawno uwagę RAZ, wskazując, że to on musiał stać za obniżeniem rangi wizyty prezydenta. To bardzo niepokojaca osoba.

Ale oznacza to również, że w otoczeniu Prezydenta nie było nikogo zdolnego do przejrzenia tej gry, albo też – co jest bardziej prawdopodobne – był kret, który potrafił zneutralizować ewentualne wątpliwości.

Niewątpliwie osoby tej nie ma na liscie pasażerów; być może z czasem pracownicy Kancelarii skojarzą, kto to był.
2010-06-04 16:12
kmiotek nagniotek 19 1080 Chata z kraja cicibor.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Zestaw istotnie dziwny, co wiecej, sadze, iz Pan we wlasciwej kolejnosci spisal nazwiska, potem zas zmazal wszystko z tablicy poza pierwszymi literami.
Wlasnie tak: KAT.
2010-06-04 16:14
Mariasz 63 712 Czarne kakadu mariasz.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Pan @Mariasz
Tu bym polemizowal.

Walory umyslowe pana K. są, jakie kazdy widzi.

Wykonawcą mógł być, ale nie autorem.

Autor, myślę, jest poza tą trójką, wśród “panów od śrubek” z troche wyższej półki.
2010-06-04 16:19
kmiotek nagniotek 19 1080 Chata z kraja cicibor.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Łażący Łazarz
Z mojej strony pokłon za odwagę.I co zrobimy z tą wiedzą?
2010-06-04 16:24
insomnia 6 29 z dnia poprzedniego afekt.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• No i co?
No i nic
2010-06-04 16:24
Zbyszek 100 585 Na spacerze zbyszeks.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Znakomity tekst
Świetna analiza, gratuluję. Równie pasjonujące będzie namierzanie bezpośrednich wykonawców. Także tych zacierających ślady po akcji, mylących tropy.
2010-06-04 16:26
marektomasz 0 84
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Lista zaproszonych na pokład przez prezydenta gości trafia do kancelarii premiera (Arabski) i stamtąd występuje się do 36 specjalnego pułku o przygotowanie jednego, dwóch czy trzech samolotów. To określa kancelaria premiera(Arabski).

Procedura nie jest nowa. Podobnie było za Kwaśniewskiego.
Przez krótki czas po katastrofie trwała zorganizowana kłamliwa akcja dezinformacyjna, osłaniająca Klicha i Arabskiego(RMF-FM), pod tytułem “Prezydent zapraszał gości na pokład ponad głowami ministrów”.

Szybko blogerzy na s24 udowodnili perfidne kłamstwo i opisali procedury, które każdy dziennikarz zapewne znał lub z łatwością mógł do nich dotrzeć.

Jest jednak problem już z dnia wylotu. Ponoć dziennikarze i dowódcy rodzajów wojsk mieli lecieć CASĄ. Nagle okazało się, że jest niesprawna i dziennikarzy zapakowano w Jaka, a dowódców zaproszono do TU-154.

Ciekawe kto na lotnisku tak błyskawicznie zareagował i szybko oddzielił “ziarno” od “plew”?
Myślę, że w 26 pułku musiał być w pogotowiu jakiś kret z WSI-KGB.
Warto by dotrzeć do dokumentów dotyczących nagłej niesprawności CASY co zaowocowało śmiercią generalicji.

Widać, że na ich śmierci komuś również bardzo zależało (WSI).

pozdrawiam
2010-06-04 16:27
kokos26 952 2274 patrząc z boku kokos.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Pan @Zbyszek
Spokojnie. Kropla drąży skałę.
2010-06-04 16:28
kmiotek nagniotek 19 1080 Chata z kraja cicibor.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Nie wiem jak to jest z Arabskim, ale sądzę, że Tusk jest zbyt wielkim tchórzem i mięczakiem, by nadawać się do takiej roboty. Już prędzej Komorowskiego bym podejrzewała. Niewykluczone jednak, że ci trzej panowie byli tylko marionetkami w rękach X,Y,Z, którzy to zręcznie zaplanowali i podpuścili tamtych, wmawiając im na przykład, iż te wszystkie manewry mają tylko na celu dalszą kompromitację Kaczyńskiego. Przerażenie Tuska po zamachu wcale nie wyglądało na udawane. Zwracam też uwagę na teksty Kajman/a o których pisałam w mojej wczorajszej notce. Podejrzewa on/ona, że ten zamach mógł mieć na celu przede wszystkim eliminację niewygodnych dla WSI wojskowych /tak jak katastrofa CASA/, a śmierć prezydenta była dodatkowym “bonusem”.

http://mkajman.blog.onet.pl/

2010-06-04 16:33
elig 326 3453 głos emerytki, NIE NALEŻY USUWAĆ BLOGÓW !!! emerytka.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Łażący Łazarz
Tak Radek kompletnie znikł z ekranów i mediów jakby sie rozpłynął we mgle.

Pozdrawiam
2010-06-04 16:33
Kos 0 580
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Doskonała robota
Ale sorry, że nic więcej nie dodam. Padam z nóg! Właśnie jakoś ogarnąłem najgorsze skutki podtopienia. Choć ja to miałem i tak szczęście, tu looknij co się dzieje:

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1659218,0,,wylala_perelka_ewakuacja_w_piasecznie,wiadomosc.html

Ta Perełka to rów melioracyjny który normalnie da się przeskoczyć! Ja od tego rowu mieszkam z 600 m, a wylała już 1 km o demie.

Pozdro
2010-06-04 16:42
mnich zarazy 0 4115
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Łazarz
Świetna robota. Założę się, że skalsko-godlewscy ulubieńcy admina robią w gacie na samą myśl o popełnieniu podobnego tekstu.

pozdr
2010-06-04 16:52
Uniłowski 19 221 Obserwatorium 3rpbis.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• LL …szokujace, ale zebrane FAKTY mowia same za siebie
brakuje jednego ogniwa w operacji “kaczor” daje sie pociac, ze tak ona sie nazywala, a mianowicie przygotowanie “gruntu”….przeciez to wlasnie Arabski byl tym “zabieraczem” samolotu dla Kaczynskiego, te zabieranie samolotu mialo przygotowac grunt na skompromitowanie Prezydenta, pomogly w tym tez ubeckie media, przeciez od 2005r. rozpoczeto nagonke ze szczuciem na niespotykana skale po 1989r., takie “akcje” pamietamy tylko z czasow glebokiego komunizmu, chocby przypadek ks Jerzego Popieluszki, Tuska zdradzil pewien gest w Smolensku, tam histerycznie lapal sie za nos…co oznacza…kur…a chcielismy go tylko postraszyc…z cala pewnoscia Sikorski biernie sie temu przygladal, do dzis nie wiemy co bylo na “zaginietych” kartach operacji WSI “Szpak”, czyms z pewnoscia jest szantazowany, Arasbki… Kapo Arabski Tomasz…KAT
2010-06-04 16:54
wawa 0 5657 wawa.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Witam – powtarzam wielokrotnie pytanie
Dlaczego do tej pory dziennikarzez ze Stokrotką na czele nie “przesłuchali” ani Arabskiego, ani Sikorskiego na okoliczność przygotowanej przez ich kancelarie wizyty prezydenta w Katyniu?
Dlaczego nikt nie zażądał, by wyłożyli wszystkie papiery na stół?

p.s.
Sprawa braku Arabskiego w mediach przypomina mi sprawę Rosoła – asystenta “Mira”, do którego przez prawie trzy miesiące media nie miały żadnego dostępu.
2010-06-04 16:56
Marie 0 3692
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Ten jakże ważny, poparty dokumentami tekst
nie tylko nie figuruje na SG, ale został wyeliminowany spod nagłówka “aktywna dyskusja”. Jak to rozumieć ?
2010-06-04 16:57
antonioiwaldi 0 5
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Świetne, rewelacyjne zestawienie dokumentów. Ogrom pracy.
Pozdrawiam serdecznie
2010-06-04 16:59
black.woland 7 557 Kiełbaski Dibblera black.woland.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Marie
Arabski jest kluczem do zbrodni smolenskiej, a on jest bardziej “znikniety” niz Sikorski, to mowi samo za siebie
2010-06-04 17:03
wawa 0 5657 wawa.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Deklaracja Macierewicza – ” Jeśli ktokolwiek sobie wyobraża, że Polacy o tym zapomną,
że da się przez odkładanie w czasie zamazać sprawę
to myślę, że zarówno ja, jak i wszyscy, którzy byli tam, w Katyniu, i czekali na Pana Prezydenta, a potem dowiadywali się o tej tragedii, nigdy do tego nie dopuścimy.”
2010-06-04 17:08
Marie 0 3692
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @kokos26
Czy to jest pewne, że siedzieli w Casie?
Bo dziennikarz Paweł Świąder mowił, że dziennikarze siedzieli w jednym Jaku i ich przeniesiona do drugiego. Wiedzialam, że gdzieś to czytałam (a wczesniej słyszałam), więc musiałam poszukać. I znalazłam: to było w odpowiedzi Łukasza Warzechy do saligii (http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:exF7Kcq8fNIJ:drapek.salon24.pl/comments/3+zmiana+samolotu+katynia+dziennikarz+jaka+za%C5%BCartowa%C5%82&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl):
“Paweł Świąder:
(…)Była sobota, blady świt, a właściwie jeszcze ciemno. Musiałem wstać o 3 rano, by przed 4 znaleźć się na lotnisku. Nasz samolot miał odlecieć o 5 rano. Rzadko mam okazję towarzyszyć Prezydentowi w czasie oficjalnych wizyt, tym razem, na wyjazd do Katynia zgłosiłem się na ochotnika. Dopiero na Okęciu okazało się, że dziennikarze mają lecieć Jakiem, a dopiero godzinę po nas wystartuje Tupolew. OK – pomyślałem, widocznie zabrakło dla nas miejsca w “Tutce”. Gdy wszyscy siedzieliśmy już wewnątrz Jaka okazało się, że jeden z silników nie chce się uruchomić. Pilot grzecznie przeprosił mówiąc, że musimy przenieść się do drugiego Jaka, który stoi obok. Ktoś zażartował: “Jest jeszcze trzeci?” “Tak” – odparł pilot. “Czeka w hangarze”. Po przymusowej przesiadce wszystko poszło już zgodnie z planem. Start, lot i lądowanie przebiegły bez żadnych przeszkód, choć faktem jest, że wylądowaliśmy bez przeszkód co nie udało się rosyjskiemu samolotowi transportowemu, którego obserwowaliśmy podczas wysiadania z Jaka. Pilot przeleciał po prostu nad pasem z wypuszczonym podwoziem i nie dotykając powierzchni poderwał maszynę.(…)

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-komntarz

Łukasz Warzecha: „Zamach” – słowo tabu “
2010-06-04 17:10
amot 0 1458
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Dobra analityczna robota
Do tego mozna jeszcze dodać jedno wydarzenie, natychniastowe, niezgodne z procedurami odwołanie Kamińskiego z CBA. Co prawda nie ten resort, ale mogła wystąpić obawa że Kamiński coś wyniucha.

Dla mnie jest to proste, wszystkie resorty zaangażowane w sprawe są winne, ale tu nasuwa się pytanie, czy dowódcy wojsk też byli odcięci od informacji. jesli tak to w Polsce mamy mafię o niespotykanym w świecie demokratycznym zasięgu.
2010-06-04 17:15
bravor 29 6231 z piwnicznej izby bravor.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Autor
pewnie ci trzej panowie KAT na podobnym kablu jak Michniewicz skończą i pewnie ta sama ręka zaciśnie pętlę Pewnie na jesieni będziemy światkami tego zdażenia bo opór opinii społ.polskiego w stosunku do propagandy putinowsko-tuskowej z dnia na dzień rosnie Po najbliższych wyborach do parlamentu KAT okaże się niewygodny więc i kabel potrzebny pozdr.
2010-06-04 17:20
jokita 0 636
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @amot
NA 100% czytałem o Casie i dowódcach rodzajów wojsk. Nie mogę tego odszukać i po twoim wpisie może okazać się, że to nie była prawda.

pozdr
2010-06-04 17:20
kokos26 952 2274 patrząc z boku kokos.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ amot – ja na blogu Magdy Figurskie przeczytałam ciekawszą rzecz
Otóż niejaki “homo meditans” przetłumaczył doniesienia z niemieckojęzycznego dziennika “Polskaweb”

“Katastrofa w Smoleńsku dla polskich oficerów rozpoczęła się już w samolocie C-295M [CASA?] na lotnisku warszawskim. Wczesnym rankiem, 10 kwietnia, oficerowie, przypięci pasami do foteli, siedzieli wraz z grupą kilkunastu polskich dziennikarzy na pokładzie CASY, czekając na odlot do Smoleńska. Stamtąd mieli się udać do pobliskiego Katynia, by uczestniczyć w obchodach 70 rocznicy ludobójstwa Sowietów na Polakach. Zamordowano wtedy ponad 20 tysięcy Polaków.
Nagle obsługa powiadomiła, że CASA ma problemy techniczne i nie odleci, więc trzeba się przesiąść do innego samolotu – Jakolew-42. Dziennikarze się przesiedli do JAK-a, ale oficerowie nie chcieli i postarali się zająć wolne miejsca w prezydenckim Tupolewie. Nie wiedzieli, że – lecąc z prezydentem – wkrótce zakończą swoje życie”.

http://wing2009.salon24.pl/184284,transakcja-na-290-mld-tlem-katastrofypod-smolenskiem

2010-06-04 17:21
Marie 0 3692
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
_omorowski
_rabski
_usk
2010-06-04 17:29
DOHC 19 720 Z grubsza DOHC.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Free Your Mind
“…też uważam, że Sikorski raczej nie mógł maczać w tym palców – Jamajka uważa go mimo wszystko za groźnego konkurenta,…”
—————
A mnie sie wydaje, ze dla nich Sikorski jest jedynie anglo-spikowym, garniturowym frajerem, PR-owo uwiarygadniajacym i maskujacym to co dzieje sie w… “kotlowni”.
2010-06-04 17:32
DOHC 19 720 Z grubsza DOHC.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Marie
To samo cytował/a na swoim blogu Kajman, o czym pisałam w poprzednim komentarzu. Wcześniej w tekście z 28.04. “Wieś znowu górą” dał on bardzo ciekawą analizę tragedii smoleńskiej.

http://mkajman.blog.onet.pl/

2010-06-04 17:33
elig 326 3453 głos emerytki, NIE NALEŻY USUWAĆ BLOGÓW !!! emerytka.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• ŁŁ
Przyłączam się do gratulacji. Znakomita robota. Tylko jedna uwaga. Tusk musi być świetnym aktorem. On na miejscu katastrofy w Smoleńsku, kiedy spotkał się z Putinem, był autentycznie przerażony, to było widać.

Pozdrawiam.

Ten wpis nie ma szans na sg. Może Twój wpis zawiesi u siebie FYM lub Toyah? Tak zrobił Toyah ze znakomitym wpisem Starego Wiarusa. Przemyśl to. A ja biegnę dawać do ciebie linki.
2010-06-04 17:33
Gemba 3 2127 Słowa… ale tylko komentarza. gemba.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• “Właściwie to nic się nie stało” – to słowa Bartoszewskiego na wieść o katastrofie smoleńskiej…
Właściwie to nic się nie stało – miał stwierdzić sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Władysław Bartoszewski, gdy 10 kwietnia zadzwonił do niego jeden z dziennikarzy. Historię w poranku radia TOK FM opowiedział dziennikarz “Newsweeka” Andrzej Stankiewicz.
Co powiedział Bartoszewski na wieść o katastrofie
2010-06-04 17:34
Marie 0 3692
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Marie
Myślę, że to akurat da się ustalić.
I jest to według mnie kluczowa informacja.
Proszę zwrócić uwagę, że do końca dziennikarz był przekonany, że będą lecieli razem z Prezydentem. O zmianie samolotu dowiedział się o świcie przed wylotem na lotnisku. Interesujace jest również to, że w zapasie stały inne samoloty. Czyli nagle okazaju się, że można było spokojnie rozdzielić delegację na kilka samolotów, bo były w dyspozycji.
W którymś z wywiadów ten (chyba ten?) dziennikarz mówił, że dziennikarze próbowali dowiedzieć się, kto stał za decyzją o przesadzeniu ich do innego samolotu. Chcieli podziękować za uratowanie życia. I okazało się, że decyzja rodziła się sama, nie znalazł się jej autor. Wyobraża to sobie Pani, decyzja, której konsekwencją jest przygotowanie samolotów, pilotów – sama się rodziła!
Przecież to musi być w papierach, kto z imienia i nazwiska nakazał przygotowanie tych kilku samolotów razem z obsługą.
Ja już zastanawiam się, czy sama nie napiszę w tej sprawie do Arabskiego.
Dobrze byłoby też zobaczyć kto z dziennikarzy leciał i kto z nich dołaczył w ostatniej chwili. Bo może to z powodu tej jednej osoby zdecydowano się o rozdzieleniu delegacji.
2010-06-04 17:34
amot 0 1458
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Świetna analiza, choć brakuje w niej “niewidzialnej ręki”, która wsadziła do tego samolotu całe dowództwo Wojska Polskiego.
Myślę, że to bardzo ważne ogniwo.

kłaniam się
2010-06-04 17:36
Niegdysiejszy Blondyn 286 2551 …iż uczciwi Polacy Jarosława mają! Niegdysiejszy.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Swietna robota, juz jestes na DGP:

http://forum2.dziennik.pl/read.php?3,2062756

2010-06-04 17:38
DOHC 19 720 Z grubsza DOHC.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Byles na DGP, wlasnie wykasowano ten wpis wraz z linkiem.
2010-06-04 17:45
DOHC 19 720 Z grubsza DOHC.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ŁŁ
Łańcuch poszlak jest wystarczająco mocny, by zapytać wprost: dlaczego prokurator generalny nie prowadzi (lub nie wymaga) żadnego śledztwa w sprawie przygotowania tego lotu. Choćby śledztwa w sprawie, zanim sam dojdzie do ksywki sprawcy.

Nawet, gdyby (!) przyjąć ruskie zapewnienie, że samolot spadł wyłąącznie wskutek prawa ciążenia i głupoty pilotów, to i tak pozostają pytania o przygotowanie lotu i nadzór nad tym.
Tak się składa, że polskie prawo wymaga odpowiedzi na pytania o nadzór nawet w przypadku katastrof spowodowanych siłami samej natury.
2010-06-04 17:47
orjan 0 1642
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• amot
na czyj rozkaz pozmieniano samoloty w dniu 10 kwietnia, to z pewnoscia da sie ustalic, ale my nie mamy takich narzedzi
2010-06-04 17:47
wawa 0 5657 wawa.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @amot
Pamowie od śróbek będą mieli pełne ręce roboty. Nie zdziwiłbym się gdyby nastąpiła cała seria niewyjaśnionych zgonów w pułku lotniczym. To dlatego i piloci, i obsługa uciekają z niego gdzie pieprz rośnie.
2010-06-04 17:49
bravor 29 6231 z piwnicznej izby bravor.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• DOHC
widac razwiedka doskonale “monitoruje” internet, mamy odpowiedz dlaczego Tusk forsowal cenzure internetu przed zbrodnia smolenska, wszystko logicznie uklada sie w jeden ciag, no i jeszcze zwalenie tego wpisu..do piwnicy…Bondaryk czuwa
2010-06-04 17:50
wawa 0 5657 wawa.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Michniewicz w jakiejś rozmowie wspominał, że ktoś go prosił o pomoc w załatwieniu certyfikatu dostępu do informacji niejawnych(tajnych?). Może jest dostęp do takiej wiedzy:kto po śmierci Michniewicza nagle a niespodziewanie taki certyfikat uzyskał ?
2010-06-04 17:56
kerimad64 6 635 kerimad64 kerimad64.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
jeszcze dobrze by było wiedzieć, kto i jak przekonał Tuska, że ma zrezygnować z udziału w wyborach i kto zamiast Schetyny i Grupińskiego wstawił na listę Karpiniuka.
Sikorski przygotowywał grunt na zachodzie od dawna – bezustanne podkopywanie autorytetu JK – a jego nagłe podróże mogły mieć na celu pacyfikowanie reakcji na zamach.
Pomysł i wykonanie to służby; w Rosji służby są u władzy bezpośredniej, a u nas raczej ich marionetki.
Przyglądając się reakcjom i zachowaniom – z polityków zamiast KAT raczej KAS, a Tusk, jak już zobaczył co się stało, raczej był naciskany na to, że ma milczeć (oby to ostatnie nie było tylko wishful thinking :(
2010-06-04 18:09
mdm 0 79
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @orjan
skąd wiemy, że jednak czegoś nie prowadzi?
2010-06-04 18:12
mdm 0 79
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @bravor
Miejmy tylko nadzieję, że zdążyli się zabezpieczyć i nim coś się im (bądź ich bliskim) stanie zostawią dokumenty zaufanym ludziom.
Wystarczy przetrwać do 20.06.2010 roku.
2010-06-04 18:21
amot 0 1458
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ Protagoras
“po dodaniu jednej literki, S jak Sikorski, będzie: SKAT”

A po dodaniu dwoch dalszych, jak R i Z (Rydzyk? Rokita? i Ziobro? Zapolski?) bedzie SKRZAT.
Smerf zapewnie. Co juz wyglada jak Smersz.

Skat – mila gra.
2010-06-04 18:22
Amstern 444 15501 Tez widziane z Niemiec, ale oczami Wypedzonego amstern.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Amstern
Zamglic, zamacic, wykpic, zrelatywozowac, obrzucic obelgami. ZZWZOO.
2010-06-04 18:31
DOHC 19 720 Z grubsza DOHC.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Drobna nieścisłość w zeznaniach kontrolera, czy “braki” w stenogramach ? 8.40.40 -”2 na kursie i ścieżce” W stenogramie nie znalazłem odległości 1.5 i na ścieżce a taka jest wymieniona przez kontrolera. http://www.youtube.com/watch?v=kyDpJ8yV8xI
2010-06-04 18:33
kerimad64 6 635 kerimad64 kerimad64.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Łazarzu: PERFEKCJA ;-)
Już byłeś w gronie doradców w rządzie to masz doświadczenie, które będzie Polsce bardzo potrzebne przy zmianie całej sceny politycznej po 20.06 :-)
Zerknij do mnie, a co byś powiedział o takiej wersji Smoleńska?
2010-06-04 18:38
darkside 6 82 Ojczyznę wolną dopomóż nam wrócić Panie. darkside.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Ty, Lazarzu, uwazaj.
Wiesz, ze natchnienie z ciebie czerpia redaktorzy GW.
Ty to wszystko udokumentuj.
Ty z tym do jakiejs telewizji idz.
Cholera, zeby to wszystko takie latwe bylo!

Mowisz, ze kropla drazy skale.
Ale doczekac sie nie mozemy juz kompromitacji tych, co ida w zaparte “ze wypadek, brak szkolen, naciski”..
2010-06-04 18:39
ewqa 0 115
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @DOHC
Jak postawic literki na glowie i poprzestawiac, to bedzie ZZ ZOMO.

Ciekawe. Co sie stalo wlasciwie z polskimi ZOMOwcami? Negatywnymi bohaterami tamtych lat. Wszyscy rozstrzelani? Albo juz po odbyciu dlugoletnich kar wiezienia?
Pan Ziobro cos raportowal?
2010-06-04 18:39
Amstern 444 15501 Tez widziane z Niemiec, ale oczami Wypedzonego amstern.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Jestem pelen podziwu i chyle czola nad ogromem wykonanej pracy oraz logicznym powiazaniem faktow. Taka operacja na pewno wymagala wtajemniczenia niektorych decydentow w rzadzacej parti, ale im mniej tym lepiej. Mysle, ze udzial tych oficjeli, ktorzy wypowiadaja sie w mediach zostal ograniczony do minimum, aby czegos nie chlapneli, tak z rozpedu. Zdarzylo sie to niestety (a moze stety) hrabiemu. Co do Tuska raczej zgadzam sie z elig. To jest wyjatkowy mieczak, chociaz jego oddanie Moskwie nie podlega dyskusji. Moglby on nie wytrzymac presji i zycia ze swiadomosci, ze bierze udzial w megazbrodni. Podobnie jak elig, uwazam, ze jego strach na miejscu zbrodni nie byl udawany. Putin go objal, pocieszyl i szepnal: badz grzeczny to nic sie tobie nie stanie. I Tusk zaczal robic wszystko poslusznie, oddal wszystkie atuty w sledztwie rosjanom.
Natomiast upadly hrabia, to cyniczny gracz, chociaz dosc glupi i w swej glupocie przekonany o swojej wyjatkowej ineligencji. Ta jego glupota nie pozwala mu na podjecie pewnej gry, ktora uwiarygodnilaby go w oczach opini publicznej (patrz zachowanie po katstrofie). No ale coz towarzysze rosyjscy musieli ktoregos z nich wtajemniczyc i wybrali tego z ktorym maja dosc dlugie kontakty, chociaz wiedzieli o jego mankamenach. Ponadto, musial on przezyc te traume mordercy na dlugo przed aby po odegrac swoja role na zimno, bez paniki. Jak juz napisalem, udalo mu sie to w sposob nazbyt dobry, ktory wyniknal z jego glupoty. O jego wtajemniczeniu i nie wtajemniczeniu Tuska, swiadczy oddanie w jego rece pelni wladzy prezydenckiej, w sensie POPrezydenta i kandydata na prezydenta. Gdyby Tusk zostal wystawiony na kandydata, musialby byc wtajemniczony, poniewaz nie wiadomo jak by sie zachowal po tragedi. Moglyby peknac i powiedziec: dajcie mi spokoj, odchodze z polityki, nie chce miec nic wspolnego z mordercami. I co na szybkiego wystawiac nowego kandydata? Przeciez ustabilizowanie sondazy to tez pewien okres czasu. A tak wtajemniczony tylko jeden agent.
Jak zauwazyles, kluczowa robote organizacyjna podjal Arabski i ta osoba powinna byc na celowniku niezaleznych dziennikarzy. Powinien byc gnebiony pytaniami dzien i noc. Mysle, ze w hierchi mafijnej jest on wazniejszy od Tuska, ktory jest tylko twarza, o czym pisalo wielu blogerow i nie tylko. Mysle, ze gdy goraco zrobi sie wokol Arabskiego, zostanie on odstrzelony, w sensie jakiegos wypadku czy samobojstwa, chociaz pewnie bedzie dorzywal swojich dni gdzies na zielonych wyspach.
Jeszcze jedna ciekawa sprawa zasygnalizowana przez Marie. Kto juz na lotnisku wplynal na generalow aby nie polecieli Jakiem tylko Tu? Kto odradzal im „niewygody“ lotu Jakiem? To by juz agent dzialajacy z odtwarta przylbica. Mysle, ze dziennikarze byli swiadkami takich rozmow. Moze jednak, ktorys z nich by pekl, zrobil przeciek. Na pewno byl to pionek w agenturze, ale zawsze.
Pozdrawiam
2010-06-04 18:41
Bialkowski 0 954
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ŁŁ
Bardzo dużo bardzo dobrej roboty, przyłączam się do gratulacji.Tekst jest już na SG ale nie w czołówce.
A powinien.
2010-06-04 18:42
aqqa 11 179 Prawda was wyzwoli aqqa.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Amsternie
Gdyby chociaż jednemu włos spadł z głowy to byś czytał budzące trwogę nagłówki nie tylko w Wyborczej ale i w swoim Spieglu. Więc śpij spokojnie twoich nie ruszą.
2010-06-04 18:48
hokejus 50 1982 hokejus.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Magda Figurska
Jak widzisz na wsparci s24 ni mogę liczyć (może mają dobre serce admini i mnie chronią;-). Ale jeśli uważasz informację i dyskusję za istotną to powiedz o nie ludziom.
2010-06-04 18:59
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @z lornetką wśród…blogerów
Nie chciałem rozmieniać włosa na czworo i zbytnio dygresować tekstu ale wszystkie wyczyny Arabskiego tworza logiczna całosc
2010-06-04 19:02
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @kmiotek nagniotek
Myślę, że otoczeniuprezydenta nie mieściło się w głowie do czego ta gra może doprowadzić. Nie ukrywam także, że się obawiam iż Kancelaria miała również jakiegoś kreta.
Te pogłoski o pociągu i jednak samolot…
2010-06-04 19:07
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Łazarzu
Najłatwiejsza metoda to wpisywać u Ciebie komentarze co kilka minut i zawsze będziesz na głównej stronie, chociaż po prawej i mniejszymi literami :)

Co do meritum, zgadzam się ze wszystkim, poza jednym, do ustalenia jest kategoria winy. Moim zdaniem jest to wina nieumuślna, ogólnie zwana głupotą. Ty postawiłeś na premedytację. W tej kwestii brakuje mi dowodu.
2010-06-04 19:08
hokejus 50 1982 hokejus.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ Darkside
Wszyscy jestesmy mniej czy wiecej sowieckimi agentami wplywu. Polska podlega pod Rosje. Znaczy rosyjska strefa wplywow. To prosto wynika z geografii.

Ci, co zyli w PRLu i przezyli, to sa nawet podwojnymi agentami wplywu. Bo mieli zginac, uciec, ukrywac sie, etc.
2010-06-04 19:10
Amstern 444 15501 Tez widziane z Niemiec, ale oczami Wypedzonego amstern.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Łazarzu,

dobra robota /udokumentowanie, chronologia/.
Chociaż to bardzo krótki okres “przed”.

Te trzy nazwiska nie są zaskoczeniem, ani szokiem prawda?
Powinni być przesłuchani. Ale kto ich przesłucha? Czy możemy mieć zaufanie do Prokuratury? Teraz?
Komorowski był juz przesłuchiwany przez prokuraturę w innej sprawie i co ? Wiemy coś?

To nazwiska “poltyczne” i o to głównie chodziło.
Ale jak wiadomo KAT wykonuje tylko wyrok. Chociaż o Arabskim wiemy mało. Może za mało?

Po długim milczeniu odezwał się Dukaczewski….
Dzisiejszy Fakt rozmawia z jednym z pilotów Jaka, który po tak długim czasie przekazuje pewne rewealcje. A co z dziennikarzami z Jaka?
Gra się toczy.

Robota jest dla śledczych sensu stricto. I niebezpieczna.
Za dużo było różnych szczegółów do dopracowania, poleceń – musieli być też “szarzy” wykonawcy.
Np. zepsuta CASA, skąd informacja o tym dociera do generalicji, kto ją przekazuje, kto komu każe taką informację przekazać, zepsuta czy nie zepsuta itp.

PS. Sikorski umył ręce od przygotowań lotu Prezydenta RP?
Niczego osobiście nie pilnował? Nie nadzorował?
A powinien, prawda? Zaniedbał? Nawet jeśli nieświadomie/?/,to też grzech.

Łazarzu, i co dalej?

Pozdrawiam
2010-06-04 19:10
Kajka 0 1724
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Pewne rzeczy sa dla mnie nwoscia wiec czytalem z ciekawoscia i musze przyznac ze to sie zazebia lacznie z ta casa co to niby sie zepsula.Chcieli miec wszystkich na jednym pokladzie.Widze ze coraz wiecej puzli mi sie uklada.Dziekuje.
2010-06-04 19:11
mkaszub 0 422
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ Hokejus
Nie calkiem kojarze, dlaczego Polacy, tak przez nich nekami przez lata, im tak letko darowali?
Wiadomo przynajmniej, ktorzy to byli, sa jakos oznakowani?
2010-06-04 19:11
Amstern 444 15501 Tez widziane z Niemiec, ale oczami Wypedzonego amstern.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @insomnia
Co zrobimy z tą wiedzą?

Myślę, że koniec końców rozliczymy szpionów jak należy
2010-06-04 19:13
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Amsternie
Twoi mieli małe SS na ramieniu. Wybiłeś już ich wszystkich, że tak nas pouczasz?

My Polacy wierzymy w nawrócenie i mamy listość, do czasu :)
2010-06-04 19:17
hokejus 50 1982 hokejus.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• ŁŁ
Nie mam takiej wiedzy ale od jakiegoś czasu mam podejrzenia,myślę,że coraz bardziej uzasadnione ,co do tajnej współpracy najważniejszych funkcjonariuszy PO z WSI i to już od początku lat 90tych.To widać,że ich kariery polityczne były i są sterowane.To służby specjalne faktycznie zakładały PO.To służby specjalne mają prawdziwą władzę w PO.Jeżeli to był zamach,to zorganizowały go służby specjalne.Ci trzej mogli najwyżej wykonywać polecenia.Czy wyobraża pan sobie jak przygłupi Bronek z usranym ze strachu Donkiem organizują zamach?Ja tego nie widzę. Z wyrazami szacunku dla pana wiedzy pracy i odwagi.
2010-06-04 19:22
Prostak5505 0 36
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Gemba
“Tusk musi być świetnym aktorem. On na miejscu katastrofy w Smoleńsku, kiedy spotkał się z Putinem, był autentycznie przerażony, to było widać.”

Bo co innego jest dłubać przy czymś a co innego zobaczyć na żywo tego efekty. Ale doświadczony czekista go objął i powiedział: poradzisz z tym sobie, mi pierwszy raz też trudno było.
2010-06-04 19:24
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ ŁŁ
Proszę, odbierz PW!
2010-06-04 19:28
Marie 0 3692
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @DOHC
Już nie jest(eś)…
2010-06-04 19:31
zeter1 1 9 521 blog okazjonalny zeter1.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• świetna analiza- czy motywem była nienawiść? dążenie do wyeliminowania przeciwnika?
czy to były działania po prostu na zlecenie moskwy? może wszystko razem?
W KAZDYM RAZIE WIDAC JAK NA DLONI – TARGOWICA.
2010-06-04 19:35
OldSurehand 45 1205 Lemingi spad:) ku4RP.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• LL
Niegdysiejszy Blondyn napisal:

“…brakuje w niej “niewidzialnej ręki”, która wsadziła do tego samolotu całe dowództwo Wojska Polskiego.
Myślę, że to bardzo ważne ogniwo..”

Ja tez mysle, ze tego ogniwa nie nalezy pomijac, ani tracic z oczu.

KKAT
2010-06-04 19:36
zeppo 0 708
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Autor

Chyba można trochę głośno pomyśleć pod Pańską notatką.

Analiza doskonała i prawdopodobna.KAT musiał mieć do swojego planu wykonawców czyli speców od brudnej roboty.
Bloger El Ohido Sirulo na swoim blogu wykazał też kawał dobrej roboty.Rozłożył film 1,24 na czynniki pierwsze stopklatkowo.Tam są stenogramy rozmów słyszalnych w tym filmie.Wśród komanda “ubijaj siuda” słychać rozmowy po polsku.Są głosy męskie i kobiety.

I teraz wracam pamiecią do tajemniczych morderstw księży Suchowolca i Niedzielaka .Świadkowie zeznali i opisali prawdopodobną grupę zabójców składającej się z dwóch mężczyzn i kobiety.
Czy to nie jest to komando śmierci które o lat bezkarnie moruje niewinnych ludzi?Oni prawdopodobnie brali też udział w zabójstwie ks.Popiełuszki.Zarówno tam jak i w Smoleńsku mieli do pomocy kolegów z bratniej służby.
2010-06-04 19:43
matterhorn 36 1140 Budowniczy-Burzyciel matterhorn.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Amstern – “nie z nami takie numery”, nie rozpłyniesz się już w tłumie Polaków.
NIE – NIE WSZYSCY POLACY są ubabrani współpracą dla wrogich nam państw.
Chcielibyście rozpłynąć się w tłumie Polaków, w MIAŻDRZĄCEJ WIĘKSZOŚCI brzydzących się osobnikami współpracującymi z bezpieką, a co dopiero zdolnymi SPRZEDAĆ POLSKĘ Rosji, czy Niemcom. :-C
To się Wam już nie uda – wpadliście w PUŁAPKĘ SMOLEŃSKĄ.
2010-06-04 19:43
darkside 6 82 Ojczyznę wolną dopomóż nam wrócić Panie. darkside.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @zeter1 1
.. i będzie przez chwilę na ostatnio komentowanych:)
2010-06-04 19:44
cienias 0 988
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• kiedyś się śmiałem z Platformy z politowaniem…
Hej szable w dłoń! Hej szable w dłoń!
Łuki w juki, a krupy wziąć w troki.
Hajda na koń! Okażemy się godni epoki!
Ruszamy w bój, aby Polskę uwolnić od zbója,
Arabski zbój, okrutny zbój,
Nie zwycięży nas nigdy ta-raaa-ra.

teraz został mi tylko czarny humor i pasta polerska…
2010-06-04 19:45
sosenkowski 23 466 “Jam… z tego, co mnie boli.” sosenkowski.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Inteligentnie
podbijam.
2010-06-04 19:51
zeter1 1 9 521 blog okazjonalny zeter1.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Wszyscy –
no to teraz nie próżnować, linkować gdzie się da!!

Autorowi wyrazy uznania!!
2010-06-04 19:52
Cygnus 0 130
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @ŁŁ
Witam

Witam

Świetnie napisane: logiczne i o najwyższym stopniu prawdopodobieństwa.

A’propos mojego “śledztwa” dotyczącego śmierci G. Michniewicza:
1. Starałem się dotrzeć do czegokolwiek, jakichkolwiek informacji (nawet drogami nieformalnymi, które posiadam). Niestety mimo róznorodnych podejść spotkałem sie z wymownym milczeniem, brakiem śladów prasowych o przebiegu śledztwa a nawet radą żebym może “…tą sprawę zostawił…”

2. Warto zwrócić uwagę na to co napisałeś: “Już bowiem 5grudnia 2009 r. Dimitrij Polianski Radca Ambasady Rosyjskiej ogłosił: Na kwiecień planowane jest spotkanie Władimira Putina i Donalda Tuska”. Nie wierzę żeby Dyrektor G. Michniewicz nie wiedział o takich rozmowach. Czego się być może przypadkiem dowiedział? O czymś zapewne, co musiało Go niesłychanie porazić jako urzędnika państwowego (a był nim od początku lat 90-tych więc musiał widzieć wiele, ale to musiało go wprost przerazić!). Osobiście nie wierzę w jego samobójstwo a zginął 23.12.2009 roku.

3. Miesiąc później D. Tusk ogłosił rezygnację z kandydowania (sic!). W drugiej połowie stycznia 2010 roku reaktywowane zostało oficjalnie środowisko dawnego WSI w postaci Stowarzyszenia SOWA, której Prezesem zostaje gen. Marek Dukaczewski (ostatni szef WSI).

4. Jedynym posłem PO przeciwstawiającym się
likwidacji WSI był B. Komorowski polujący z KGB-GRU-FSB w Rosji na głuszce.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz gratuluję tekstu
2010-06-04 19:52
krzysztofjaw 246 1876 ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD… krzystofjaw.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Łażący Łazarz
Jestem zdruzgotany. Dziękuję za tę pracę.
2010-06-04 19:57
toyah 629 15640 Posłuchaj, to do Ciebie… toyah.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @hokejus
“Moim zdaniem jest to wina nieumuślna, ogólnie zwana głupotą. Ty postawiłeś na premedytację. W tej kwestii brakuje mi dowodu.”

To byłoby zbyt proste gdyby agentura rosyjska w Polsce składała się z samych debili. Skąd mam mieć dowód gdy nie działają ani organa ścigania ani dziennikarze? Cud że mamy te kilka dokumentów – to dzięki WPROST (tym przed rzadami Tomka Lisa).

2010-06-04 19:58
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Amstern
Daj spokój, nic Ci nie zarzucam ale nie udowadniaj proszę że GRU i FSB nie istnieje nie ma własnych agentów w Polsce a WSI to była zbieranina rubasznych dziadków. Nie udawaj też, że rosja nie ma wspólnych interesów z Niemcami – od czasu Rapallo tak wiele w końcu sie nie zmieniło
2010-06-04 20:00
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Kajka
Gdybym wziął na warsztat dłuższy okres pisałbym jeszcze przez tydzień i nikt by nie dał rady tego przeczytać.
2010-06-04 20:01
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @darkside
Nie do konca zrozumialem.
2010-06-04 20:02
DOHC 19 720 Z grubsza DOHC.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @zeter1 1
wchodzę:)
2010-06-04 20:05
cienias 0 988
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @toyah
Dzięki, uczę się od najlepszych
2010-06-04 20:05
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @darkside
Jesli zrownujesz mnie z “tym drugim”, to chyba nie znasz mojej postawy uwidocznionej na podstawie moich opinii i postow.
2010-06-04 20:06
DOHC 19 720 Z grubsza DOHC.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Łazarzu
Zauważ jak Tusk był łasy na wszelkie pochwały z zewnątrz. Putin to wykorzystał. Podał mu na tacy pojednanie, sukces polityczny, propagandowy itd. Ja doskonale pamiętam tych dumnych głópców którzy się przechwalali, że to premier ma wizytę tete a tete a głupi Kaczor jedzie tylko z emerytami rodzin katyńskich. Przecież to wszystko grało w telewizji, narracja jednym słowem. Wszystko szło jak po maśle, do czasu. Do czasu tragedii. Moim zdaniem Tusk się przestraszył, bo tego dnia zrozumiał czym jest polityka. Za późno.
2010-06-04 20:17
hokejus 50 1982 hokejus.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• All
Sorki że nie nadążam odpisywać wszystkim ale w tym momencie cholernie źle mi chodzi Internet. Proszę o wyrozumiałość, na pewno tego nie zostawię, zbyt wiele ciekawych wątków poruszacie.
2010-06-04 20:18
Łażący Łazarz 258 6232 Listy z emigracji wewnętrznej antydziad.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• ŁŁ
Gruppenführer KAT

w tytule

i

Gruppenführer Kat

w treści.

Popełniłeś błąd nadając taki tytuł, gdyż jeden z naszych kolegów ma imię Salonowe “KAT”.

Wstaw kropki w swój tytuł, czyli napisz tak:

Gruppenführer K.A.T.
2010-06-04 20:21
waldemar.m 355 6560 Manipulatorzy nie śpią! manipulatorzy.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @DOHC – PRZEPRASZAM :-(
To ja nie zrozumiałem właściwego sensu Pana odpowiedzi Amsternowi.
Bardzo Pana przepraszam za połączenie z Amsternem w odniesieniu do mojego wpisu.
Komentarz usunąłem.
Przepraszam
2010-06-04 20:32
darkside 6 82 Ojczyznę wolną dopomóż nam wrócić Panie. darkside.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• oni są winni
Wg mnie ta CASA co się rozbiła w Polsce to była próba zamachu. Proszę porównać warunki na lotniskach, przechył samolotów, odległość od lotnisk i.t.p. Zamachowcy czekali tylko na odpowiedni moment.
A zrzut części z innego tupolewa, też trzeba rozważać po fotografii złożonych części tutki na
lotnisku . Podobno ten ił jest ogromnie duży.Czy to co leży na lotnisku się do niego zmieści.
Teorie o dwóch tutkach też się tu przewijały. Miejsce nie było pilnowane i teraz mogą
powiedzieć ze części tak mało bo ludzie zabrali. Rosjanie potwierdzili zrzut- jest to w stenogramie 8:28 – a naszą tutkę przymusili do lądowania np. na lotnisku cywilnym w Smoleńsku(dlatego z początku
brak ciał) i spokojne odliczanie bo widzieli płytę lotniska . Też tak może było. Ale bardziej
realnie to wszyscy o stenogramach, a nikt nie mówi o plikach audio. Dlaczego nie opublikowali tych rozmów razem ze stenogramami. Podejrzewam że Rosjanie dali nam nagranie aby polskie służby coś tam dograły. Polacy mają widocznie więcej nagranych rozmów które można tam wkomponować od odpowiednich osób. Wg mnie był to zamach w wykonaniu Polaków i tak twierdzę
od pierwszego dnia.Winny jest pewien człowiek, członek nierządu RadekS co powiedział przed
katastrofą “były Prezydent Lech Kaczyński”. On to zorganizował – 100%. Pomagali mu szef mafii
DonaldT(zginiecie jak dinozaury) i szef tych POsł niejaki BronekK( powiedział że trzeba ukrócić
kadencję prezydenta,Przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni”).Oczywiście pan BronekK zaznaczył w Londynie że „- Ja nie mam tendencji do łatwego rozdawania obietnic, a jak coś obiecam, to zawsze zrobię”. Czy przesłuchała ich prokuratura.To przecież są wypowiedziane groźby przez tych osobników. Zabrać ich na wariograf.Seremet do roboty, jesteś niezależny!!! Co to dla zamachu ok. 100 ofiar, a ma się pełną władzę – dotyczy kaczora Donalda. Są obecnie przy głosie i tuszują zamach na ile się da. Najlepiej żeby mówić o wszystkim, byle nie
Smoleńsku, a jak już to o jakimś podrzuconym temacie.Ciekawe czy czasem tych opadów nie wywołują wschodni przyjaciele. Dlaczego jeszcze nie jest wyjaśniony zamach na CASĘ. Uważam że na wysokich
szczeblach coś jest grane, ale z tej gorszej strony. Zasadnicze jest pytanie kto z polskich służb został po 07.04.10 w Smoleńsku. Tu już nie można mówić, że to tajemnica. Tu trzeba pytać o nazwiska. 2 czy 30 z BOR-u(kto) + inni(kto). Po próbie na CASIE wiedzieli mniej więcej gdzie Tutka spadnie i czekali. Spadła ok. 8,25, a ił tylko robił hałas przez próbne lądowania i jego zadaniem było przeciąć linię energetyczną o określonej godzinie w celu uwiarygodnienia, chociaż i tu godz. nie pasują- Bater wiedział o 8,40- od kogo. Dokładnie Nazwisko i Imię, a ten od kogo itd. GW w portalu internetowym- 8,38. Ktoś nas, szarą masę chce zrobić w c..la. Taka to jest obecnie przyjaźń polsko-rosyjska i vice versa. Nie chcę źle krakać, ale grozi nam
woooooooojna!!!!!!!
Czy ktokolwiek z władz polskich został przesłuchany, przecież Polscy prokuratorzy prowadzą
swoje śledztwo?????!!!!!
RadekS- na niego coś mają Kaczyńscy, dlatego druga połowa musi dbać i się pilnować.
BronekK- wiadomo WSI
DonaldT- spełnienie obsesji pełnia władzy
Pan z Azji Mniejszej – koordynacja poczynań.
Wg mnie zamach planowany od 2005r. Takie sprawy wymagają cierpliwości.
A te przerażenie u DonaldaT przy drugim spotkaniu ze wschodnim bratem. Tak jakoś mi się widzi, no mam takie jakieś dziwne przeczucie, może tak trochę z powieści ale na jego oczach dorżnęli watahę.Może i LK?! Dlatego JK tak powoli wieźli na identyfikację. Jakaś przyczyna powolności też musi być.
2010-06-04 20:41
fotograf 0 50
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• Łażący
Gratki, ale weź i oczyść komenty z agenturalnych śmieci. Proszę!
2010-06-04 20:41
Jacek Jarecki 106 4408 Amazonia w weekend jacek.jarecki.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
Dzięki za wpis i do tego podparty dokumentami.
Od dawna wśród znajomych mawiałem że to zło jakie się zdarzyło w Smoleńsku miało gdzieś swój początek.
Myślę także że i w Kancelari Prezydenckiej był Ktoś skwapliwy wykonać pewne ruchy w złym kierunku.

Pozdro
2010-06-04 20:58
roko 87 1816 znikam … roko.salon24.pl
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @Łażący Łazarz
:)
Pozdrawiam
2010-06-04 21:04
Kajka 0 1724
link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz

• @insomnia
Będziemy ją szerzyć, szerzyć i jeszcze raz szerzyć…………..
2010-06-04 21:09
valmerte 0 416
link Autor: Łażący Łazarz o 22:20

Wirtualna Polonia

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s