Rosjanie zaprzeczają, jakoby milicjanci ograbili ciało Przewoźnika


Niedziela, 6 czerwca (16:58)

Rosjanie zaprzeczają, że zatrzymano funkcjonariuszy OMON-u, podejrzanych o kradzież pieniędzy z kart kredytowych Andrzeja Przewoźnika – informuje korespondent RMF FM Przemysław Marzec. Naczelnik milicji kryminalnej w obwodzie smoleńskim Nikołaj Trubowiec nazwał te doniesienia wymysłem. Zaznaczył, że żaden z milicjantów nie miał nic wspólnego z kradzieżą kart.

Stanowcze dementi pojawiło się ze strony smoleńskiego wydziału spraw wewnętrznych. W wywiadzie dla agencji InterFaks Turbowiec stwierdził, że nie miało miejsca jakiekolwiek zatrzymanie funkcjonariuszy smoleńskiego OMON-u. Jego zdaniem nieprawdą jest również informacja o popełnieniu przez funkcjonariuszy jakiegokolwiek przestępstwa związanego z działaniami na miejscu katastrofy prezydenckiego samolotu.

O sprawie poinformowała „Rzeczpospolita”. Prasowe informacje potwierdził dziś rzecznik polskiego rządu. Okazało się, że byli to trzej funkcjonariusze OMON-u. Zostali zatrzymani i siedzą w tej chwili w areszcie, oczekując na wyrok sądu, skazujący oczywiście – powiedział Paweł Graś. W rozmowie z dziennikarką RMF FM zaznaczył, że otrzymał te informacje od ABW.

Warszawska prokuratura nie ma informacji o zatrzymaniu złodziei kart kredytowych Przewoźnika. Dotychczas nie dotarła do nas informacja, że w tej sprawie został ktoś zatrzymany – stwierdziła rzeczniczka tej prokuratury Monika Lewandowska. Zaznaczyła, że prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie na podstawie materiałów wyłączonych przez prokuraturę wojskową ze śledztwa dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem. Wynikało z nich, że skradziono dwie karty kredytowe byłego sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, a z jednej z nich wypłacono około 6 tysięcy złotych już 2-3 godziny po katastrofie.

Prokurator po analizie materiałów wystąpił – za pośrednictwem prokuratora generalnego – do Rosji z wnioskiem o pomoc prawną. Zwróciliśmy się też w tej sprawie o informacje do szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – powiedziała Lewandowska. Pytana o sprawę rzeczniczka ABW Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska powiedziała, że ze względu na trwające śledztwo agencja nie będzie się wypowiadać.

Przemysław Marzec

PAP, RMF FM

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s