Rosjanie zaprzeczają, jakoby milicjanci ograbili ciało Przewoźnika


Niedziela, 6 czerwca (16:58)

Rosjanie zaprzeczają, że zatrzymano funkcjonariuszy OMON-u, podejrzanych o kradzież pieniędzy z kart kredytowych Andrzeja Przewoźnika – informuje korespondent RMF FM Przemysław Marzec. Naczelnik milicji kryminalnej w obwodzie smoleńskim Nikołaj Trubowiec nazwał te doniesienia wymysłem. Zaznaczył, że żaden z milicjantów nie miał nic wspólnego z kradzieżą kart.

Stanowcze dementi pojawiło się ze strony smoleńskiego wydziału spraw wewnętrznych. W wywiadzie dla agencji InterFaks Turbowiec stwierdził, że nie miało miejsca jakiekolwiek zatrzymanie funkcjonariuszy smoleńskiego OMON-u. Jego zdaniem nieprawdą jest również informacja o popełnieniu przez funkcjonariuszy jakiegokolwiek przestępstwa związanego z działaniami na miejscu katastrofy prezydenckiego samolotu.

O sprawie poinformowała „Rzeczpospolita”. Prasowe informacje potwierdził dziś rzecznik polskiego rządu. Okazało się, że byli to trzej funkcjonariusze OMON-u. Zostali zatrzymani i siedzą w tej chwili w areszcie, oczekując na wyrok sądu, skazujący oczywiście – powiedział Paweł Graś. W rozmowie z dziennikarką RMF FM zaznaczył, że otrzymał te informacje od ABW.

Warszawska prokuratura nie ma informacji o zatrzymaniu złodziei kart kredytowych Przewoźnika. Dotychczas nie dotarła do nas informacja, że w tej sprawie został ktoś zatrzymany – stwierdziła rzeczniczka tej prokuratury Monika Lewandowska. Zaznaczyła, że prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie na podstawie materiałów wyłączonych przez prokuraturę wojskową ze śledztwa dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem. Wynikało z nich, że skradziono dwie karty kredytowe byłego sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, a z jednej z nich wypłacono około 6 tysięcy złotych już 2-3 godziny po katastrofie.

Prokurator po analizie materiałów wystąpił – za pośrednictwem prokuratora generalnego – do Rosji z wnioskiem o pomoc prawną. Zwróciliśmy się też w tej sprawie o informacje do szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – powiedziała Lewandowska. Pytana o sprawę rzeczniczka ABW Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska powiedziała, że ze względu na trwające śledztwo agencja nie będzie się wypowiadać.

Przemysław Marzec

PAP, RMF FM

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s