11 wypłat z karty Przewoźnika


ika 07-06-2010, ostatnia aktualizacja 07-06-2010 13:01

Z karty kredytowej należącej do Andrzeja Przewoźnika w dniach 10 -12 kwietnia dokonano 11 wypłat – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokurator Monika Lewandowska.

W sumie z karty pobrano około 6 tys. zł. Podjęto też sześć nieudanych prób wypłaty pieniędzy z innej z karty należącej do sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu 10 kwietnia.

Wczoraj warszawska prokuratura okręgowa informowała, że śledztwo w sprawie kradzieży kart kredytowych i ograbienia zwłok prowadzi od 14 maja. Jak dotąd prokuratura nie ma procesowych informacji o zatrzymaniu sprawców tego czynu.

Prok. Lewandowska powiedziała także, iż – za pośrednictwem Prokuratury Generalnej – został skierowany do strony rosyjskiej wniosek o pomoc prawną. – Zwróciliśmy się o zapis z monitoringu miejsc, w których realizowane były wypłaty – powiedziała prokurator. Dodała, że wniosek ten został sformułowany jeszcze w maju i prokuratura czeka na jego realizację.

Prokuratorzy przesłuchali żonę i córkę Przewoźnika i przejrzeli akta sprawy katastrofy smoleńskiej. Trwają procedury mające na celu zwolnienie z tajemnicy bankowej i uzyskanie przez śledczych informacji na temat dokonywanych operacji finansowych.

Śledztwo dotyczy wyłącznie wypłat dokonywanych z kart kredytowych Przewoźnika.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformowała, że w sprawie kradzieży kart kredytowych Rosjanie zatrzymali czterech żołnierzy jednostek zabezpieczających miejsce katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem.

Rzecznik rządu RP Paweł Graś poinformował o aresztowaniu trzech funkcjonariuszy smoleńskiego OMON-u, oddziału specjalnego milicji, którzy bezpośrednio po katastrofie polskiego Tu-154M okradli konto Przewoźnika, posługując się jego kartami kredytowymi.

MSW Rosji kategorycznie zaprzeczyło, by smoleńscy milicjanci ograbili ciało Przewoźnika. MSW FR określiło te doniesienia jako „bluźniercze” i „cyniczne”. Dzisiaj Dowództwo Wojsk Wewnętrznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji zaprzeczyło, jakoby żołnierze tej formacji okradli Przewoźnika, wykorzystując jego karty kredytowe. – Doniesienia te są niezgodne z rzeczywistością – przytoczyło radio Echo Moskwy oświadczenie dowództwa Wojsk Wewnętrznych MSW Federacji Rosyjskiej.

PiS chce informacji od premiera

Klub PiS chce, by premier Donald Tusk przedstawił w Sejmie w tym tygodniu informację „w sprawie kradzieży dokonanej na ofiarach” katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem – poinformował rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Poinformował, że p.o. szefa klubu PiS Marek Kuchciński złożył tego dnia w Sejmie wniosek o informację bieżącą w tej sprawie.

Wniosek uargumentował podczas konferencji w Sejmie poseł PiS Antoni Macierewicz. – Docierają do nas wstrząsające informacje, z których wynika, że ofiary katastrofy z 10 kwietnia natychmiast po tych wydarzeniach były obrabowane przez funkcjonariuszy rosyjskich służb, które znalazły się tam na miejscu – mówił. Podkreślił, że w tej sprawie rzecznik rządu Paweł Graś „przekazuje sprzeczne informacje”.

PAP, Rzeczpospolita

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s