Jolanta Przewoźnik: Nie wiedziałam o zatrzymaniu czterech osób związanych z kradzieżą kart


Poniedziałek, 7 czerwca (06:48)

Wdowa po Andrzeju Przewoźniku od nas dowiedziała się o zatrzymaniu czterech rosyjskich żołnierzy w związku z kradzieżą kart bankomatowych jej męża. W rozmowie z dziennikarką RMF FM pani Jolanta potwierdziła, że ona i jej córka zostały przesłuchane przez warszawską prokuraturę. Mam nadzieję, że to zostanie wyjaśnione, bo mnie to dosyć mocno dotknęło – przyznała.

Wiedziałam, że jest toczone postępowanie – powiedziała nam Jolanta Przewoźnik, ale jak zaznaczyła, miała nadzieję, że jeśli będę jakieś nowe informacje, to zostanie o tym poinformowana.Ale tego rzeczywiście nie wiedziałam.

Zatrzymanie czterech rosyjskich żołnierzy z jednostek zabezpieczających miejsce tragedii 10 kwietnia potwierdziła nam wczoraj rzeczniczka Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska. Wcześniej rzecznik rządu Paweł Graś mówił, że w tej sprawie aresztowano trzech funkcjonariuszy rosyjskiej milicji.

Skradzione zostały dwie karty bankomatowe należące do byłego sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Dwie, trzy godziny po tragedii z jednej z kart wypłacono równowartość sześciu tysięcy złotych. Z drugiej karty złodziejom nie udało się już pobrać pieniędzy.

Warszawska prokuratura okręgowa, od 14 maja trwa śledztwo w sprawie kradzieży kart kredytowych i ograbienia zwłok Andrzeja Przewoźnika. Postępowanie wszczęto na podstawie materiałów wyłączonych przez prokuraturę wojskową ze śledztwa dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem.

RMF FM

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s