Wpadka Grasia ws. kradzieży kart Przewoźnika to „tylko” błąd w komunikacji


Poniedziałek, 7 czerwca (10:17)

To błąd w komunikacji – tak rzecznik rządu Paweł Graś tłumaczy poważną wpadkę w sprawie kart kredytowych Andrzeja Przewoźnika, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Nie chce jednak wytłumaczyć, kto ów błąd popełnił.

Graś beztrosko bagatelizuje pomyłkę, sugerując, że nastąpiło nieporozumienie na linii ABW – rzecznik rządu. W telefonicznej rozmowie z reporterem RMF FM Mariuszem Piekarskim nie wyjaśnia, czy został wprowadzony w błąd przez Agencje Bezpieczeństwa Wewnętrznego czy nie zrozumiał informacji z ABW. To wynik złej komunikacji (…) Najważniejsze, że sprawcy zostali zatrzymani – twierdzi.

Rzecznik rządu nie tłumaczył też, jak pomylił milicjantów z żołnierzami. Nie raczył też odnieść się do ostrych słów rosyjskiego MSW, które oskarżenia pod adresem funkcjonariuszy OMON-u nazywa bluźnierczymi i cynicznymi. Dodał tylko, że wszystko wyjaśnia komunikat ABW. Co ciekawe, gdy w tej sprawie nasz dziennikarz zadzwonił do Agencji, dopiero od niego dowiedzieli się, że jakiś komunikat ma być…

Przypomnijmy, w sobotę „Rzeczpospolita” doniosła: ktoś skradł karty i wybrał pieniądze z konta Andrzeja Przewoźnika już w dniu katastrofy 10 kwietnia. Następnego dnia Paweł Graś twierdził, że sprawcami kradzieży są trzej rosyjscy milicjanci z OMON-u, którzy już zostali zatrzymani. Wtedy odezwało się oburzone rosyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych, twierdząc, że oskarżenia są bluźniercze i cyniczne.

Mariusz Piekarski

RMF FM

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s