Czy to naprawdę rosyjscy żołnierze ukradli karty?


08.06.2010, 07:32

Rzecznik rządu, Paweł Graś, mówi teraz, że podał błędne informacje na temat kradzieży kart Andrzeja Przewoźnika. Najpierw rzecznik powiedział, że to rosyjscy milicjanci z OMON-u okradli ciało ofiary katastrofy w Smoleńsku. Teraz tłumaczy, że to żołnierze. Tak czy inaczej w całej sprawie rodzi się kilka poważnych pytań?

Jak donosi tvn24.pl, Paweł Graś przyznał się do błędu. Rzecznik rządu niedawno powiedział, że karty kredytowe Andrzeja Przewoźnika ukradli po katastrofie w Smoleńsku funkcjonariusze smoleńskiego OMON-u (oddziału specjalnego milicji).

Po wypowiedzi Grasia, rosyjskie media zaczęły mówić o potencjalnym międzynarodowym skandalu. Rzecznik rządu te doniesienia skwitował bardzo krótko: – Sądziłem, że jedyną służbą pracującą na miejscu katastrofy był OMON.

Teraz Graś twierdzi, że „karty ukradli rosyjscy żołnierze, a nie milicjanci”. Sęk w tym, że Rosjanie do późnie potwierdzili tych informacji.

karty kredytowej Andrzeja Przewoźnika w dniach 10-12 kwietnia dokonano aż 11 wypłat, a pierwsza transakcja nastąpiła zaledwie 80 minut po katastrofie. W sumie skradziono ok. 6 tys. zł.

Niestety, w całej sprawie rodzi się kilka pytań: 

Jak to możliwe, że żołnierze, którzy dostali rozkaz zabezpieczenia terenu, opuścili go i już po 80 minutach od katastrofy zajęli się wypłacaniem pieniędzy z ukradzionej karty?Czy w związku z tym zdezerterowali? 

Czy złodzieje mieli do dyspozycji samochód? Jeśli tak, to skąd? Przecież wojskowi niższej rangi nie jeżdżą prywatnymi samochodami? Muszą mieć pozwolenie dowódcy na użycie służbowego auta.

No i wreszcie pytanie podstawowe: Dlaczego Rosjanie tak długo milczeli na ten temat? Co a raczej kogo ukrywali z taką determinacją? Bo chyba nie zwykłych złodziei, którzy mogą trafić się w każdej armii z poboru?

W poniedziałek w nocy Rosja potwierdziła zatrzymanie trzech (lub według innego źródła czterech) żołnierzy podejrzanych o okradzenie ciała Andrzeja Przewoźnika. Zatrzymani to żołnierze Moskiewskiego Okręgu Wojskowego z jednostek Sił Powietrznych Rosji. Nie wiadomo nic na temat ich stopni. Mają to być poborowi, którzy pełnili służbę w jednostce obsługującej lotnisko Siewiernyj.

OO, teka, TVN24.pl, Fakt.pl

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s