Rosja: urządzenia w samolocie były sprawne


ika 08-06-2010, ostatnia aktualizacja 08-06-2010 13:19

Cały sprzęt na pokładzie samolotu Tu-154, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem, był sprawny – poinformował Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK).

Wnioski takie wyciągnięto na podstawie „analizy materiałów ze wstępnego raportu firmy Universal Avionics Systems Corporation (UASC) o zbadaniu informacji systemu ostrzegania przed zderzeniem z ziemią (TAWS) i komputerów pokładowych” – poinformował Komitet.

„W wyniku przeprowadzonego badania, które rozpoczęto 4 maja w laboratorium ośrodka badawczego firmy UASC w Redmond (stan Waszyngton) stwierdzono, że sprzęt ten podczas lotu 10 kwietnia był sprawny i dostarczał załodze oraz systemom samolotu niezbędnych informacji” – zaznaczył Komitet.

Komisja techniczna MAK poinformowała również o dokonaniu „uzupełniającej lotniczej oceny eksperckiej działań załogi Tu-154 na podstawie analizy zapisów parametrów lotu, uzyskanych w wyniku odszyfrowania rejestratora parametrów lotu oraz zapisu rozmów członków załogi w kabinie samolotu z naziemną kontrolą lotów”.

Zdaniem specjalistów, „analiza treści zachowanych w pamięci urządzeń oraz informacji służbowych pozwoliła potwierdzić wnioski wyciągnięte na podstawie informacji z pokładowych rejestratorów, oraz uściślić kolejność działań załogi, nawigacyjne obliczenia i trajektorię lotu samolotu”.

PAP, Rzeczpospolita

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s