Smoleńskie hieny nie siedzą


2010-06-08, ostatnia aktualizacja 2010-06-08 09:22

Żołnierze z jednostki lotniczej w Smoleńsku podejrzani o kradzież kart kredytowych Andrzeja Przewoźnika, zabitego w kwietniowej katastrofie, nie zostali aresztowani – pisze moskiewska gazeta „Kommiersant”.

„Według naszych źródeł w garnizonie smoleńskim, o kradzież kart podejrzewani są żołnierze, którzy w chwili katastrofy przypadkowo znajdowali się w pobliżu jej miejsca. Biorąc pod uwagę to, że przestępstwo, które popełnili nie jest ciężkie, nie zatrzymano ich, oddając ich jedynie pod nadzór dowódcy. – Nasz sąd nie otrzymał żadnych wniosków o aresztowanie w związku z katastrofą samolotu – powiedziano nam w smoleńskim sądzie garnizonowym” – napisał rosyjski dziennik.

Natomiast popularna „Komsomolska Prawda”, ulubiona gazeta Władimira Putina, w swym wydaniu wtorkowym sprawę obrabowania zwłok Przewoźnika przedstawia jako propagandową prowokację strony polskiej.

Według dziennika „w tej historii jest kilka ciekawych epizodów zrozumiałych dla każdego kompetentnego specjalisty w dziedzinie wojen informacyjnych”.

„Po pierwsze oświadczenie rzecznika rządu Polski zostało poprzedzone poważnym przygotowaniem artyleryjskim, które wyprowadziło nieco już zapomnianą historię z katastrofą smoleńską na pierwsze strony wiodących mediów. Była to informacja o tym, że Rosja przekazała Polakom fałszywe stenogramy rozmów nagranych przez czarne skrzynki prezydenckiego Tu-154. Informację podrzucono opinii publicznej pod koniec tygodnia. Tak więc pole informacyjne zastało umiejętnie ” – pisze „Komsomołka”.

„A atak prawdziwy przypuszczono w niedzielę. Wszystko to było dokładnie wykalkulowane. Wiadomość hula po mediach, a logiczne zaprzeczenie pojawi się dopiero po dobie. Koledzy dziennikarze mają cały dzień, by z czystym sumieniem oskarżać OMON-owców i dziką Rosję. Nie ma wątpliwości, że wdowa urzędnika wiedziała o manipulacjach z jego kartą jeszcze półtora miesiąca temu. Ale postanowiono z tą informacją poczekać do odpowiedniego momentu. I oto czas nadszedł – za moment będą wybory prezydenta, a szlachetne zachowanie się Moskwy w momencie tragedii narodowej, odwilż w naszych stosunkach nie wszystkim się w Polsce podobają, komuś przeszkadzają. Ciekawe komu. Zgadnijcie?” – kończy swój komentarz „Komsomolska Prawda”.

Gazeta Wyborcza, Fakt.pl

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s