Sprawozdanie z przyczyn katastrofy


ika 08-06-2010, ostatnia aktualizacja 08-06-2010 15:04

Szef MSWiA Jerzy Miller przedstawia w Senacie informację rządu na temat badania przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu 10 kwietnia pod Smoleńskiem.

Obecny jest także m.in. naczelny prokurator wojskowy płk Krzysztof Parulski.

– Nie jest łatwo mówić teraz o paragrafach, artykułach konwencjach; rząd polski przyjął zasadę, że po pierwsze mamy się zaopiekować rodzinami (…), chcę podziękować za atmosferę tamtych dni – powiedział Miller, który kieruje polską komisją badającą okoliczności katastrofy.

– Nie poświęcimy jakości pracy na ołtarzu pośpiechu; proszę o cierpliwość, wyrozumiałość i zaufanie – powiedział Miller.

Szef MSWiA przypomniał, że komisje badające przyczyny katastrofy pracują w trybie niejawnym. – Nam nie wolno ujawniać przebiegu procesu badawczego; dbamy o to, by każdy, kto wie o czynnikach mających wpływ na zdarzenie z 10 kwietnia, mógł nas zapoznać ze swoim poglądem – dodał Miller.

Miller dodał, że nie będzie informacji o codziennych wynikach prac tej komisji, ale zarazem zapowiedział:”jesteśmy gotowi zapoznawać społeczeństwo z raportami cząstkowymi, jeśli będą obejmować swoim zakresem skończone fragmenty procesu badawczego”.

O przedstawienie informacji rządu ws. katastrofy smoleńskiej wystąpił klub PiS już podczas poprzedniego posiedzenia Senatu, pod koniec maja. Wówczas senatorowie PiS chcieli zdjęcia z porządku obrad punktu dotyczącego sprawozdania z działalności KRRiT w 2009 roku i wprowadzenie informacji rządu na temat katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Wnioski zostały odrzucone głosami senatorów PO, co doprowadziło do sporu, uniemożliwiającego prowadzenie dalszych obrad. Ostatecznie decyzją marszałka Bogdana Borusewicza Senat wysłuchuje informacji rządu we wtorek.

PAP, Rzeczpospolita

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s