Karty Natalli-Świat nie zaginęły, ma je Żandarmeria Wojskowa


Środa, 9 czerwca (16:45)

Nie zaginęły karty bankowe posłanki Aleksandry Natalli-Świat, która zginęła w katastrofie 10 kwietnia. Jak poinformowała prokuratura wojskowa, na razie są one w dyspozycji Żandarmerii Wojskowej, potem zostaną zwrócone bankom.

O tym, że karty nie zaginęły, poinformował wojskowy prokurator okręgowy pułkownik Ireneusz Szeląg. Wszystkie karty płatnicze zabezpieczone na miejscu tragedii są sukcesywnie przekazywane przez Żandarmerię Wojskową właścicielom, czyli bankom będącym ich wydawcami – podała prokuratura wojskowa. Szeląg podkreślił, że poza kradzieżą kart Andrzeja Przewoźnika, śledczy nie mają informacji o podobnych przypadkach. Nie prowadzimy żadnych czynności mających na celu zbadanie kart wydawanych na nazwisko pani Aleksandry Natalli-Świat – dodał szef prokuratury.

Zaginięcie kart zgłosił mąż posłanki Jacek Świat, który złożył w środę zeznania w prokuraturze we Wrocławiu. Jego zdaniem dokumenty żony i jej portfel zachowały się w bardzo dobrym stanie. W portfelu nie było jednak dwóch kart: bankomatowej i kredytowej. To nie mógł być przypadek, że one zniknęły – twierdzi. Jak dodał, tuż po katastrofie bank zablokował karty żony: Nie stwierdziłem zatem, żeby ktoś próbował użyć kart, żeby pobrać z nich pieniądze .

W Rosji zatrzymano czterech żołnierzy, którzy przyznali się do kradzieży kart Andrzeja Przewoźnika.

PAP, RMF FM

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s