Kunszt


Free Your Mind, 11 czerwiec, 2010 – 19:19

Im dłużej się zastanawiam nad smoleńskim zamachem, tym więcej zaczynam dostrzegać kunsztu służb, które za nim stały. Oczywiście rola strony polskiej w tymże zamachu jest wciąż kwestią otwartą, ale chyba nikt z nas nie spodziewał się, że tyle mediów i tylu polityków z marszu zacznie z takim szczerym zaangażowaniem forsować wersję podawaną przez Moskwę. Myślę, że dopiero te tygodnie „posmoleńskie” pokazały wielu „sceptykom”, jak niewiele neopeerel się różni od peerelu oraz udowodniły, że neokomunizm to realne zagrożenie dla naszego kraju.

Jeśli doda się do tego gorączkowe ruchy sołtysa Jamajki i bezpieczniaków już w parę godzin po katastrofie (przeszukania w domach lub pokojach hotelowych wybranych ofiar i gromadzenie zupełnie niewymaganych przez Rosjan „próbek DNA”), można nabrać wprost pewności, że i nad Wisłą było szatanów sporo, co na śmierć przynajmniej części ludzi z delegacji prezydenckiej czekało wprost z niecierpliwością, tak jakby już wiedziało, że ona nastąpi. Ciekawa też jest postawa komunistów, którzy – chyba wedle tych samych wzorców, co kiedyś KPP-owcy w trakcie stalinowskich czystek – najpierw nieco „boleli” nad stratą osób ze swoich szeregów (nawet mnie, rasowemu antykomuniście zdawało się, że coś „towarzyszy” ruszyło po Smoleńsku), a teraz, jak gdyby nigdy nic, znowu czapkują Kremlowi. Widać taka już ta czerwona natura czerwonych.

Kunszt smoleńskiego zamachu polega na tym, iż dopuszcza on różne wersje swej realizacji. Jak to sobie Rosjanie zapewnili?

Po pierwsze, za pomocą ciemniaków nad Wisłą. Ten ostentacyjnie prozachodni, prounijny, europejski aż do szpiku kości rząd w podskokach zaczął mizdrzyć się do kremlinów, jakby to była epoka Z. Messnera, a nie rok 2010. Putin z kolegami musiał wiedzieć, że właśnie w taki sposób ciemniacy zareagują – no, może być też tak, iż takie reakcje z ciemniakami (czy ich koordynatorami) wprost ustalił.

Po drugie, pojawił się słynny generał Mgła, tak że świadkowie głównie widzieli „tumana”, nic więcej; zerwała się linia energetyczna, co od razu odcięło od prądu ludzi w okolicy, jakby komuś się uwidziało coś rejestrować; z pomocą wcale się nie spieszyli (akademicki kwadrans); wszystko się działo na zamkniętym wojskowym terenie, do którego po katastrofie nikt bez zgody służb kompletnie nie miał dostępu.

Po trzecie – tę uwagę kieruję zwłaszcza do tych, co oglądali stary, ale naprawdę jary film „Koziorożec 1 (Capricorn One)” z mistyfikacją polegającą na tym, iż pozoruje się w studiu telewizyjnym lądowanie amerykańskiej załogi na Marsie (paranoicy od spiskowych teorii powątpiewają w wyprawę kosmiczną Juri Gagarina, ale to osobna historia) – tak naprawdę o tym, co się wydarzyło wiemy od rosyjskich służb, które w czym jak w czym, ale w mistyfikacjach są niedoścignione.

Służby te przekazują nam zdjęcia, analizy (niektórzy blogerzy z rexturbo na czele twierdzą np. że sprawiające wrażenie spontanicznych i niemainstreamowych analizy dr. inż. Siergieja Amielina, przez to, że zmierzają do udowodnienia „winy załogi” są po prostu taką wersją służb „dla polskiej inteligencji”) – zaś te materiały budzą pewne wątpliwości choćby z tego powodu, iż pojawiają się w tychże materiałach pewne sprzeczności (zwracała na nie uwagę choćby intheclouds

http://clouds.salon24.pl/192486,dwa-miejsca-katastrofy-cz-1

której wpis teraz jest niedostępny, a wcześniej, tj. gdy był dostępny i omawiał zdjęcia z rosyjskojęzycznego forum

http://smolensk.ws/blog/222.html

nie wiedzieć czemu, nie znalazł się na SG w kategorii „Katastrofa smoleńska”, tak samo zresztą jak kolejny wpis Łażącego Łazarza

http://antydziad.salon24.pl/192936,ujawniono-udzial-rosji-w-zamachu-czesc-2)

czy za chwilę też nie będzie on dostępny?).

Na razie nie znikają materiały z forum

http://grypa666.wordpress.com/zdjecia-ze-smolenska

gdzie gromadzone jest dosłownie wszystko związane ze smoleńskim zamachem i gdzie np. natknąłem się na komentarz przypominający o katastrofie samolotu AirFrance, który zahaczył skrzydłem/skrzydłami o drzewa w lesie, spadł, zapalił się, ale zginęło raptem kilka osób na sto kilkadziesiąt na pokładzie

Jeśli ktoś nie oglądał „Superwizjera” poświęconego Smoleńskowi (linki poniżej – i proszę sobie zgrać, zanim to zniknie; nawiasem mówiąc znalazłem je na wspomnianym wyżej forum rosyjskojęzycznym), bo w materiale tym pojawiają się przeróżni świadkowie, ale akurat nie „kontrolerzy” czy „strażacy” – sami polscy dzielni i dociekliwi reporterzy zaś kręcą się wokół miejsca katastrofy, grzecznie wysłuchując zakazów funkcjonariuszy „nie nada”.

No i padają tam w tym reporterskim wideo też wypowiedzi sanitariuszek rosyjskich, które najpierw doliczyły się pięciu, a niedługo później… dziewięćdziesięciu ciał na pobojowisku. Jest to o tyle zaskakujące, że – jak pamiętamy z relacji min. Kopacz – ciał w dobrym stanie było 14, a 10 nadawało się do identyfikacji po znakach szczególnych. Reszta natomiast wymagała identyfikacji genetycznej.

Nieważne już to, co mówiła Kopacz (jak wiemy wszak od mec. Rogalskiego, nie było w Moskwie żadnej sekcji zwłok z udziałem polskich patomorfologów, a jedynie identyfikacja niektórych ofiar z udziałem pani minister; polskim patomorfologom nie przekazano też próbek biologicznych zwłok do badania np. toksykologicznego) – powstaje bowiem pytanie: co to za 90 ciał tam było?

Może być tak, że sanitariuszki zmyślały, ale też może być tak, iż widziały scenografię pewnego przedstawienia związanego z katastrofą. Nie można wszak podejrzewać, by te sanitariuszki wiedziały, jak wyglądają osoby, które przebywały na pokładzie polskiego tupolewa. Co więcej, na drastycznych zdjęciach, które mają pokazywać zwłoki pasażerów Tu-154M – jak już zauważyli niektórzy komentatorzy – widnieją ciała jakieś pobielone, w strojach „letnich” (10 kwietnia było dość zimno), pojawiają się nawet szczątki wskazujące na to, że to ciało dziecka.

Tak się więc przy okazji zastanawiam, czy w ogóle polska prokuratura wojskowa dysponuje jakimkolwiek materiałem poglądowym znad całego pobojowiska? Czy dokonano jakiegoś oblotu, sfilmowania pozostałości po katastrofie? Czy dokonano szczegółowej filmowej i fotograficznej dokumentacji właśnie zwłok i szczątków, zanim Rosjanie zaczęli tam wycinać drzewa, nawozić ziemię i zwyczajnie „czyścić teren”?

Czy też tejże prokuraturze dostarczono tego, co zgromadziły wyłącznie rosyjskie służby? Nie muszę dodawać, że jeśli te materiały zostały zrobione tak, jak słynne „stenogramy” lub tak, jak zabezpieczano miejsce katastrofy już po wywiezieniu zwłok, to polska prokuratura wojskowa może sobie obejrzeć właśnie „Koziorożca 1” w ramach korepetycji z historii medialnej manipulacji na masową skalę.

Czy wciąż nie mamy wciąż do czynienia z wielką mistyfikacją? To pytanie jako pierwszy postawił Aleksander Ścios, nakazujący wielką ostrożność przy uwzględnianiu jakichkolwiek materiałów rosyjskojęzycznych. Taka mistyfikacja nie byłaby możliwa, gdyby na szczytach władzy w Polsce nie zasiadali ciemniacy – ludzie widzący jedynie czubki własnych nosów, ludzie zdolni jedynie do nadskakiwania możniejszym tego świata, a niezdolni do odpowiedzialnego rządzenia polskim państwem.

Rosyjskie służby przeprowadzając zamach wiedziały, że polskie społeczeństwo będzie w szoku, zaś przed ciemniakami wystarczy odegrać teatr (jak to dosadnie ujął A. Besancon – „potiomkinowską żałobę”

http://www.rp.pl/artykul/491391_Besancon__Zaloba__potiomkinowska.html

i to w zupełności wystarczy, by byli usatysfakcjonowani.

Na koniec rosyjska teoria spiskowa sprzed paru lat, choć brzmi znajomo (

http://www.rmf24.pl/fakty/news-rosyjscy-eksperci-tu-154-zestrzelony-rakieta,nId,89545

i jedna przestroga dla nas wszystkich

http://www.tvn24.pl/-1,1660269,0,1,tablice-ks-jerzego-zabrala–woda,wiadomosc.html

1

2

3

4

5

6

7

http://www.fakt.pl/Przerwana-rozmowa-z-ofiara-katastrofy,artykuly,71850,1.html (o 8:19)

8

9

10

http://smolensk.ws/blog/224.html
http://www.rmf24.pl/fakty/news-rosyjscy-eksperci-tu-154-zestrzelony-rakieta,nId,89545
http://www.tvp.info/informacje/polska/wycofalismy-sie-z-prosby-o-nawigatorow/1915524
http://clouds.salon24.pl/192486,dwa-miejsca-katastrofy-cz-1 (cenzura na s24)
http://antydziad.salon24.pl/192936,ujawniono-udzial-rosji-w-zamachu-czesc-2 (cenzura na s24)
http://grypa666.wordpress.com/zdjecia-ze-smolenska-2/
http://grypa666.wordpress.com/10-iv-swiadkowie/

katastrofa samolotu AirFrance w 1988 r. – samolot zahacza skrzydłem o drzewa; zginęły 3 osoby, 50 rannych, 133 osoby przeżyły (http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Air_France_296)

https://smolensk1004.wordpress.com/

Niepoprawni.pl

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s