Polscy archeolodzy wreszcie pojadą do Smoleńska


Piątek, 11 czerwca (08:01)

Jest szansa, że już 15 czerwca grupa polskich archeologów pojedzie badać miejsce katastrofy w Smoleńsku – pisze „Super Express”. Wyjazdu nie opóźni nawet niespodziewana tragedia – w minioną niedzielę w wypadku samochodowym zginął szef wyprawy prof. Marek Dulinicz.

Nasi eksperci mają nadzieję, że centymetr po centymetrze przeczeszą miejsce tragedii prezydenckiego samolotu. Niestety, organizacja wyjazdu okazała się trudna. Prace wykopaliskowe mają być prowadzone na terenie wojskowego lotniska. Dlatego zgodę załatwia Naczelna Prokuratura Wojskowa. 24 maja wystąpiono do Rosjan z wnioskiem o jej udzielenie. Na razie czeka na odpowiedź strony rosyjskiej.

W Instytucie Archeologii i Etnologii PAN, który organizuje badania, dziennikarze „Super Expressu” usłyszeli że sprawa „nieco się skomplikowała”. W minioną niedzielę zginął prof. Marek Dulinicz. To on miał był kierownikiem grupy badawczej. Mimo to naukowcy nie rezygnują z wyjazdu. Jesteśmy gotowi. Mamy nadzieję, że grupa wyjedzie do Smoleńska po 15 czerwca – usłyszeli dziennikarze gazety w instytucie.

Super Express, RFM FM

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s