Polacy podejrzewali Rosjan o manipulację


pmaj 15-06-2010, ostatnia aktualizacja 15-06-2010 19:05

Na płycie z zapisem rozmów z kokpitu prezydenckiego samolotu, którą Rosjanie przekazali Polsce, brakowało 16 sekund nagrania

Stojący na czele polskiej komisji badającej wypadek, Jerzy Miller pojechał ostatnio pilnie do Moskwy po pełen zapis rozmów – informuje RMF FM. Jego spotkanie z szefową Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) Tatianą Anodiną miało wyjaśnić problem, choć do końca nie wiadomo dlaczego zabrakło tego fragmentu. Był on w przekazanym Polsce stenogramie.

Tajemnicza wizyta szefa MSWiA mogła zapobiec wielkiemu, międzynarodowemu skandalowi. Eksperci badający zapisy rejestratora w krakowskim Instytucie Ekspertyz Sądowych, kiedy spostrzegli, że długość nagrania nie zgadza się ze stenogramem, zaczęli podejrzewać, że przekazane taśmy były przez Rosjan montowane.

Miller po raz drugi przywiózł nagranie do Polski. Teraz zapewnia, że mamy cały materiał.

Po powrocie z Rosji minister tłumaczył, że w czasie odsłuchiwania w Polsce kopii zapisu rejestratora dźwięku okazało się, że wystąpiła tam drobna usterka techniczna. – Ponownie komisyjnie otworzyliśmy sejf z oryginałem „czarnej skrzynki” i dokonaliśmy ponownej kopii. Po odsłuchaniu upewniliśmy się, że nagranie jest prawidłowe – powiedział.

Rzeczpospolita

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s