Dokumenty ws. katastrofy 10 kwietnia utknęły w rosyjskim MSZ


Piątek, 18 czerwca (14:25)

Zaklęty krąg w śledztwie dotyczącym smoleńskiej katastrofy. Polscy prokuratorzy nadal nie mają dokumentów, o które prosili Rosjan. Mimo że akta sprawy wyszły już z rosyjskiej prokuratury, utknęły w MSZ w Moskwie. Prokurator generalny Andrzej Seremet rozmawiał w czwartek na ten temat z polskim wiceministrem spraw zagranicznych.

W dniu wczorajszym prokurator generalny przeprowadził rozmowę telefoniczną z ministrem Jackiem Najderem. Uzyskał zapewnienie, że jeśli tylko dokumenty te znajdą się w rękach polskich służb dyplomatycznych, natychmiast zostaną przekazane polskiej prokuraturze – powiedział rzecznik prokuratury generalnej Mateusz Martyniuk.

Jak dodał, prokuratura polska nie ma możliwości naciskania na Rosjan, by przyspieszyli proces przekazywania dokumentów. Wynika to z tego, że dokumenty już zostały przekazane przez prokuraturę rosyjską. Mówiąc krótko – rosyjska prokuratura nie jest już w posiadaniu tych dokumentów – zaznaczył.

I dlatego wciąż nie wiadomo, kiedy najważniejsze dokumenty w sprawie katastrofy tupolewa pod Smoleńskiem trafią do rąk polskich śledczych.

Krzysztof  Zasada

RMF FM

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s