Kaczyński: Lewica to nie postkomuniści


pmaj 21-06-2010, ostatnia aktualizacja 21-06-2010 20:30

Jarosław Kaczyński przekonywał, że nie boi się zarzutów o swoje lewicowe poglądy. Zapewnia, że zmienił stosunek do lewicy po katastrofie w Smoleńsku

Zdaniem kandydata PiS, dzisiaj warto używać tego słowa „lewica”, a nie „postkomunizm”. – Bo stało się coś symbolicznego, zwrócili na to uwagę inni, ale ja to też państwu powiem. W tej strasznej katastrofie (prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem) zginęli także ludzie – i to ludzie dojrzali – z tego pokolenia, które było aktywne jeszcze w PRL, z tamtej formacji. I jest w tym coś, co ma wymiar symbolu, i dlatego ja dzisiaj będę zawsze już mówił lewica, nie będę używał tego słowa, którego sam używałem – powiedział Kaczyński.

Jak dodał, „oni tam pojechali oddać hołd ofiarom tego systemu, który kiedyś był także przez nich akceptowany”. – Ale jest coś takiego, jak czynna skrucha, jest coś takiego, co powinniśmy uszanować. I to też chciałem powiedzieć – mówił kandydat PiS na prezydenta.

Kaczyński, który w drugiej turze wyborów będzie walczył m.in. o głosy sympatyków Grzegorza Napieralskiego podkreślał, że polski patriota z jednej strony chce zrobić wszystko, żeby rozkwitała indywidualna działalność gospodarcza, w czym – jak ocenił – napotyka wiele przeszkód, które trzeba zlikwidować.

– My nie boimy się żadnych zarzutów, niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi, może i po trosze jesteśmy – mówił Kaczyński.

PAP, Rzeczpospolita

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s