PiS chce informacji o tragedii


map 04-07-2010, ostatnia aktualizacja 04-07-2010 22:42

Posłowie PiS w trakcie wieczoru wyborczego, zapowiedzieli, że będą domagali się od rządu i prokuratury, aby z większą intensywnością zajmowały się sprawą katastrofy smoleńskiej.

Jarosław Kaczyński wspominając Lecha Kaczyńskiego i inne ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia, podkreślił, że to z „ich męczeńskiej śmierci wyrósł ruch”, który doprowadził do jego wyniku wyborczego. Dodał, że pozostało po nich „wielkie zadanie, które jest przed nami, wielkie pytanie, na które musimy odpowiedzieć”.

– Zawiesiliśmy tę sprawę w trakcie kampanii, musimy uzyskać właściwą odpowiedź, w każdym wymiarze moralnym, politycznym i tym prawnym – oświadczył.

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że zespół parlamentarzystów PiS zajmujący się sprawą katastrofy zintensyfikuje swoje prace.

– Będziemy monitorowali tę sprawę. Zwrócimy się do rządu i do prokuratury o intensywniejszą pracę w wyjaśnianiu katastrofy. Mamy wrażenie, że instytucje państwowe się nie spieszą – ocenił.

– Sprawa katastrofy smoleńskiej musi zostać wyjaśniona. Padały zarzuty, że w kampanii wyborczej wyjaśnienie sprawy mogłoby nie być skuteczne. Cały czas płyną sprzeczne informacje ze strony rosyjskiej – dodał.

Rzecznik sztabu Kaczyńskiego Paweł Poncyljusz zastrzegał jednak, że retoryka powyborcza, także jeżeli chodzi o sprawę smoleńską, będzie spokojna.

– Mam nadzieję, że będziemy w spokoju odkrywać kolejne karty katastrofy i dowiemy się całej prawdy o tym, co stało się pod Smoleńskiem i kto ponosi za to jakąś część odpowiedzialności – powiedział Poncyljusz.

– Dalej wielu Polaków nie jest usatysfakcjonowanych efektami śledztwa, pojawiają się informacje, które budzą wątpliwości – dodał.

PAP, Rzeczpospolita

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s