Palikot: Wyprowadzić Kaczyńskiego z Wawelu


jen 15-07-2010, ostatnia aktualizacja 15-07-2010 11:04

Janusz Palikot uważa, że według najbardziej prawdopodobnej hipotezy Lech Kaczyński jest winny katastrofy smoleńskiej i nie powinien być pochowany na Wawelu.

– Oczekuję od kard. Stanisława Dziwisza i biskupów, że „wyprowadzą” Lecha Kaczyńskiego z Wawelu – oświadczył Palikot.

– Ja bym się nie martwił teraz tym, czy ja tutaj czegoś nadużywam czy nie, ja bym się martwił, w oparciu o co dokonano decyzji o pochowaniu Lecha Kaczyńskiego na Wawelu? Bo jeśli się okaże, że ma krew na rękach, że jest winien tej katastrofy, to co – wyprowadzimy Lecha Kaczyńskiego z Wawelu? I kardynał Dziwisz będzie tym, który będzie wyprowadzał? – pytał wiceprzewodniczący klubu PO Janusz Palikot w radiu Zet.

Maria i Lech Kaczyńscy zostali pochowani na Wawelu w krypcie pod wieżą Srebrnych Dzwonów; zginęli 10 kwietnia w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, razem z członkami delegacji lecącej na uroczystości katyńskie.

– Bo dzisiaj – jeżeli mielibyśmy postawić na którąś z tych tez, to musimy postawić na tę: Lech Kaczyński jest winny i nie powinien leżeć na Wawelu – powiedział Palikot. Jak mówił, najbardziej prawdopodobne jest, że to „Lech Kaczyński i jego otoczenie wymusiło lądowanie tego samolotu, mimo ostrzeżeń, wezwań do lądowania gdzie indziej”.

Według Palikota, prezes PiS Jarosław Kaczyński „zachowuje się jak patologiczny zabójca”. – Mniej więcej bohater „Milczenia owiec” to właśnie Jarosław Kaczyński. Tak z zimną krwią udawał kogoś innego i oszukiwał całe społeczeństwo – mówił.

Szef PiS – dodał poseł PO – „wytrzymał 3 miesiące w tym kłamstwie”. – Wiemy na pewno, że Jarosław Kaczyński jest oszustem, że przez kilka miesięcy oszukiwał cały naród tylko po to, żeby wygrać wybory i zdobyć władzę, a tak naprawdę żyje chęcią odwetu i poniżenia wszystkich innych – ocenił Palikot.

PAP, Rzeczpospolita

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s