Pogoda zniszczyła ślady na Tupolewie


04.10.2010, 05:14

Po sześciu miesiącach leżenia na płycie lotniska wszystkie ślady, jakie były na wraku tupolewa zostały zniszczone – mówi nam prof. Brunon Hołyst (80l.) specjalista ds. kryminalistyki i kryminologii. Według naukowca, to że Rosjanie teraz zabezpieczą wrak, nie ma już dla śledztwa żadnego znaczenia

– Jakiekolwiek ważne ślady, które znajdowały się na wraku rozbitego samolotu uległy zniszczeniu wskutek oddziaływania pogody – mówi Faktowi prof. Hołyst. – Po pół roku na słońcu i deszczu nie ma tam śladów, które będą wartościowe dla prowadzonego śledztwa w sprawie katastrofy.

– Chodzi np. o ewentualne dowody użycia broni, substancji wybuchowych – tłumaczy profesor. – Zniszczone zostały też ślady, które powstały  na samolocie po zetknięciu z drzewami, w konkretnych miejscach skrzydeł czy kadłuba oraz ślady termiczne po wybuchu ognia czy też odkształcenia części wraku z powodu działania wysokiej temperatury.

Teraz jednak działania chemiczne wywołane wpływem pogody spowodowały całkowita zmianę struktury śladów.
Zabezpieczenia wraku tupolewa przez stronę rosyjska polskie władze domagały się od pół roku. Jednak mimo apeli prokuratury i rządu, Rosjanie nic w tej sprawie nie zrobili. Dopiero teraz, w przeddzień pielgrzymki 10 października do Smoleńska rozpoczęli zabezpieczanie szczątków samolotu.
– To ma już niestety tylko symboliczne znaczenie – mówi profesor.

Fakt.pl

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s