Kopacz kłamała! Kiedy dymisja minister zdrowia?


czwartek, 4 listopada 2010 07:32

Ewa Kopacz okłamała Polaków zapewniając, że w sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej brali udział polscy patomorfolodzy. Po wielu miesiącach przyznała bowiem, że Polaków przy tym nie było.

W „Kropce nad I” minister zdrowia przyznała, że lekarze z Polski nie brali udziału w sekcji zwłok. Przybyli do Moskwy 11 kwietnia. Dodała, że w stolicy Rosji Polacy byli już po pierwszych czynnościach prawnych wykonywanych przez Rosjan.  Kopacz nawiązała do próśb o ekshumację zwłok, której domaga się wdowa po Przemysławie Gosiewskim i córka Zbigniewa Wassermanna. Obie twierdzą, że nie mają pewności, jaka była bezpośrednia przyczyna śmierci ich bliskich, bo nie mają protokołów sekcji zwłok.

Zdaniem pani minister wszystko jest jasne. Kopacz powiedziała, że jeśli chodzi o „bezpośrednią przyczynę śmierci”, której poznania domaga się m.in. Małgorzata Wassermann, był nią „uraz wielonarządowy”.

Minister Kopacz nie wyjaśniła jednak, dlaczego rodziny ofiar mają jej wierzyć na słowo, skoro publicznie okłamywała już ona opinię publiczną. W wystąpieniach sejmowych Ewa Kopacz zapewniała o bohaterskiej pracy polskich lekarzy, którzy mieli brać udział w sekcjach zwłok. Jeśli wtedy kłamała, to dlaczego teraz ma mówić prawdę?

TPT/TVN24.pl, Fronda.pl

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s