Fotyga o sukcesie misji w USA


24-11-2010

Spotkanie z klubem „Gazety Polskiej” w Nowym Jorku

Anna Fotyga na spotkaniu klubu „Gazety Polskiej” w Nowym Jorku opowiadała o sukcesie rozmów z członkami Kongresu. Zobaczyć byłą minister spraw zagranicznych chciało około tysiąca osób, jednak zmieściło się tylko 300.

Była minister spraw zagranicznych w wypełnionej po brzegi nowojorskiej siedzibie Polskiego Domu
Narodowego relacjonowała przebieg wizyty w Stanach Zjednoczonych. Fotyga nie kryła zadowolenia ze spotkań z kongresmenami ws. śledztwa smoleńskiego. Jak dodała, rozmowy zakończyły się sukcesem. Przypomniała, że delegacja pojechała do USA z poparciem ponad 330 tys. obywateli polskich i amerykańskich polskiego pochodzenia, którzy podpisali petycję ws. uczynienia śledztwa smoleńskiego sprawą międzynarodową.

Fotyga wskazała na potrzebę nagłośnienia tematu niewłaściwego prowadzenia śledztwa ws. katastrofy z 10 kwietnia. Jak podkreślała, sprawa ta budzi niepokój. Jej zdaniem, winę ponosi polski rząd, który ślepo wierzy, że Rosjanie rzetelnie poprowadzą śledztwo.

O szansach powołania międzynarodowej komisji wypowiadała się z optymizmem. „To dobry początek” – podkreślała. Jednocześnie wezwała zebranych do nagłośnienia tej sprawy i walki o poparcie senatorów i członków Izby Reprezentantów. Jak dodała, o katastrofie smoleńskiej trzeba mówić, bo wiele osób nie tylko w USA ma na jej temat szczątkową wiedzę i posiłkuje się wiadomościami kolportowanymi przez Kreml. Była szefowa MSZ przytoczyła tu m.in. fałszywe, rozpowszechniane przez Rosjan tezy, jakoby dowódca sił powietrznych generał Andrzej Błasik siedział za sterami Tupolewa i że maszyna 4-krotnie podchodziła do lądowania.

Spotkanie zorganizował nowojorski klub „Gazety Polskiej”, co starannie przemilczała Polska Agencja Prasowa i inne polskie media.

Gazeta Polska

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s