Smoleńsk i Katyń – narracje równoległe


16.03.2011 23:19

Zbrodnia katyńska była przemyślaną i perfekcyjnie wykonaną akcją, której celem dalekosiężnym było zabicie nadziei i szans na niepodległe państwo polskie. W marcu 1940 roku Biuro Polityczne WKP(b) podjęło decyzję, by wszystkich polskich oficerów zgromadzonych w trzech obozach specjalnych rozstrzelać, gdyż byli zatwardziałymi wrogami ZSRR i planowali walczyć o niepodległą Polskę.

Jak wielkiego formatu byli to ludzie niech świadczy fakt, iż pomimo realnej groźby utraty życia, kilkumiesięcznych ciężkich śledztw, przesłuchań, indoktrynacji, zastraszania i skrajnie złych warunków, NKWD udało się zwerbować do współpracy około 100 osób z 15 tysięcy!

Ci ludzie nie byli tchórzami, nie zdecydowali się na utratę honoru, złamanie przysięgi żołnierskiej. Tych ludzi nie udało się przekonać, że Polska jest małym krajem, a Rosja wielkim i w związku z tym mają siedzieć cicho, a w najlepszym razie kolaborować. Oni uznali, że Polska jest krajem zasługującym na niepodległość, nie bali się tego głośno mówić sowieckim oprawcom i za to zapłacili cenę najwyższą – zostali podstępnie wymordowani. Zastawiono na nich pułapkę, starannie przygotowano do wyjazdu do rodzin, pozwolono się ogolić, obdarowano prowiantem na drogę. Wszystko po to, aby żaden z nich nie domyślił się, ze jedzie na śmierć.

Należy pamiętać, że oficerowie rozstrzelani przez NKWD w cywilu stanowili elitę II RP, a więc byli inżynierami, lekarzami, prawnikami, profesorami i urzędnikami państwowymi. Sowieci dokonując tej zbrodni doskonale wiedzieli, że w ten sposób dekapitują polski naród.

Czekiści wykazali się daleko idącą precyzją w planowaniu i wykonywaniu tej zbrodni. Nie było mowy o żadnym bałaganie.  Strzał za strzałem, kilkaset osób dziennie, codziennie i tak  przez kilka tygodni.

Przez całe dziesięciolecia zbrodnia katyńska była tematem tabu, a każdy kto mówił o jej prawdziwych sprawcach był stygmatyzowany, uznawany za wroga sojuszu polsko-radzieckiego, spiskowca .

Zbrodniarze mieli pozostać nieznani, a prawda miała być zakopana w katyńskich grobach, dla świętego spokoju, bo Polska to mały kraj musi słuchać silniejszych, siedzieć cicho.

Minęło 70 lat od tamtych wydarzeń. Prezydent Polski , generalicja i wybitne osobistości życia publicznego, a także ludzie zasłużeni dla prawdy o Katyniu, Charkowie i Miednoje postanowili w sposób szczególny złożyć hołd pomordowanym i pogrzebanym na „nieludzkiej ziemi”.

Chcieli udać się ze znakiem pokoju, zniczem w ręce i modlitwą w sercu. Tak miało zacząć się pojednanie, prawdziwe pojednanie oparte na prawdzie i wyznaniu win.

Jednak ktoś bardzo nie chciał tego pojednania, bo komuś zależało na tym, aby Polska pozostała małym, nic nieznaczącym krajem.  Ktoś stworzył konflikt, ktoś rozpętał burzę, ktoś naciskał aby Prezydent osobno poleciał. Ktoś nie sprawdził, nie dopełnił obowiązków, ktoś nie zabezpieczył, ktoś ułatwił. Ktoś liczył, że jak  Prezydent poleci to wszystko się zmieni. Komuś zależało, aby powstała z tak wielkim trudem elita Polski  udała się na „nieludzką ziemię”.

Ta sama ręka, co 70 lat temu uznała, że Polska niepodległa może być jedynie snem szaleńca, ale nigdy rzeczywistością. Ten sam zamysł i to samo wykonanie  – podstępem ,po cichu, bez świadków, za ciężką kurtyną. Narracja już była przygotowana – to Niem….piloci, pijany generał i szalony Prezydent.  Po raz kolejny Polska została zdekapitowana, aby nie przeszkadzać .

Dzisiaj minister rządu, który mieni się polskim powiedział:

„[…]dwie wizyty tak blisko siebie nie były potrzebne. Polscy oficerowie w Katyniu byli już dostatecznie uhonorowani wizytą dwóch premierów”.

Nie były potrzebne i się nie odbyły.

martynka78.salon24.pl

Reklamy

5 Komentarzy

Filed under Uncategorized

5 responses to “Smoleńsk i Katyń – narracje równoległe

 1. Wpisz do przegladarki: YouTube – TVG-9 Low Pass TU-154 Jest Mozliwy
  Od podajdalej11 4/10/11,USA
  Jako byly adwokat,prokurator i sedzia sadu kolezenskiego w 47Szps. stwierdzam, ze w postepowaniu kontrolera w Smolensku w dniu Kwiecien 10 / 2010 brak bylo LOGIKI.
  Kontroler w Smolensku 10 kwietnia 2010 roku powinien powiedziec zalodze Tu154M, ze podwozie jest wysuniete czesciowo a ladowanie doprowadzi do katastrofy.Kontynulowanie naprowadzania samolotu przez kontrolera potwierdza, fakt ze warunki pogodowe byly dostateczne a podwozie bylo widoczne przez lornetki kontrolera.
  Mr.Jan Tarwid. Kapr.Rez.Lot.Pol.47Szps.
  =======
  Click here: YouTube – TVG-9 Low Pass TU-154 Jest Mozliwy
  Od podajdalej 11 April 10, 2011, USA
  As a former attorney, prosecutor and Judge of Colleague Court in the 47th Training Regiment of helicopters,
  I profess that the behavior of the air controller in Smolensk was illogical. The air controller in Smolensk on April 10, 2010 had to tell the crew of the TU-154M that the landing gear is partially extended and landing will result in disaster. The continued guiding of the plane by the air controller proved the fact that the weather conditions were satisfactory and that the TU-154M’s landing gear was seen by the air controller to be in the right position through their binoculars.
  Mr. Jan Tarwid. Kapr. Rez, Lot, Pol, 47Szps.oraz pierwszy zolnierz Krasulapakt.

 2. Pytanie 11 dla Rodakow i Braci Rosjan. Dlaczego w celu unikniecia Smolenskiej katastrofy nie powiedziano zalodze samolotu TU154M, ze w oparciu o optyczna kontrole stwierdzono tylko czesciowe wysuniecie podwozia samolotu i dalsze ladowanie doprowadzi do katastrofy.
  Mr.Jan Tarwid.Kpr.Rez.Lot.Pol.
  ==================
  Question 11 for Polish Citizens and our Russian Brothers. Why, in the goal to escape the Smolensk catastrophe, did nobody warn the crew of the TU154M that, on basis of optical control, it was found that the landing gear of airplane is partially extended and continuing with a landing would result in disaster.
  Mr.Jan Tarwid.Kpr.Rez.Lot.Pol.

 3. Bolesnym i omijanym faktem jest to, ze w zakrwawionych oknach samolotu Tu-154M widoczne byly dziurki o srednicy kulki.
  Po moim wpisie na ten temat szyby zostaly powybijane. Lecz nic to, dowody zostaly zebrane i w polsko – rosyjskiej daczy zachowane.
  Oni wszyscy mieli sie spalic jak DINOZAURY przed spaleniem uratowalo wlaczenie gasnic samolotu.

 4. Zamach to jest dzisiaj pewne?. Tak pewne jak pewne jest to, ze „Parasolka to nie spadochron” a wybijanie szyb w samolocie
  TU-154M to wystarczajacy dowod dla prokuratora sadu kolezenskiego na wszczecie dochodzenia w sprawie zacierania sladow.
  Mr.Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.Pol. oraz pierwszy zolnierz Krasulapakt.

 5. An assassination is now confirmed?. As sure as can be is that an „umbrella is not a parachute, and knocking out windows on the plane TU-154M is sufficient evidence in Colleague Court for the prosecutor to investigate the obliterating of evidence.
  Mr.Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.Pol. and the first soldier of the Krasulapakt.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s