Przez Smoleńsk straciliśmy Patrioty?


2011-04-09 | Ostatnia aktualizacja: 11:19

Reakcją NATO na fakt, że Polska nie zwróciła się do Sojuszu z prośbą o pomoc w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej, było podjęcie przez USA decyzji, że Stany Zjednoczone nie przekażą nam uzbrojonych zestawów rakietowych Patriot – mówi w rozmowie z Wprost24 były dowódca GROM, a obecnie członek Zespołu Ekspertów Niezależnych gen. Sławomir Petelicki.

Zdaniem gen. Petelickiego prowadzenie śledztwa w sprawie Smoleńska bez udziału NATO poważnie obciąża rząd Donalda Tuska.

NATO powiedziałoby nam o wiele więcej na temat przyczyn katastrofy niż możemy się dowiedzieć od Rosjan. Rosjanie nie są zainteresowani by pokazać całą sytuację – np. to co działo się w baraku na lotnisku smoleńskim, którego nie można nazwać wieżą kontroli lotów. Ale Tusk najwyraźniej też nie jest tym zainteresowany. A przecież zwrócenie się do NATO tuż po katastrofie było obowiązkiem premiera! Przecież wtedy nie wiedzieliśmy co się stało. To mógł być np. zamach czeczeńskiego terrorysty. Na teren obok lotniska z ręczną wyrzutnią rakiet mógł wejść każdy” – mówi Petelicki.

Dodaje on, że po katastrofie tylko szef MON Bogdan Klich zaproponował, by poprosić NATO o pomoc. „Ale premier tego nie chciał, ponieważ gdyby śledztwo toczyło się pod auspicjami NATO raport końcowy byłby miażdżący dla rządu i MON-u. Pojawiłoby się pytanie, dlaczego Tusk wcześniej nie zdymisjonował Bogdana Klicha. Najgorsze w tym wszystkim jest postawienie Polaków w sytuacji bezbronnego petenta. A przecież wchodziliśmy do NATO po to, żeby nas broniło” – oburza się Petelicki

Dziennik Gazeta Prawna

Reklamy

2 Komentarze

Filed under Uncategorized

2 responses to “Przez Smoleńsk straciliśmy Patrioty?

  1. Pingback: Jacek Sierpiński » Blog Archive » Wolność osobista, głupki!

  2. Pingback: Jacek Sierpiński: W obecnej sytuacji politycznej w interesie „Nowej Prawicy” jest raczej osłabianie PO, a nie PiS…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s