Dobrynskoje


05.05.2011 13:00

1
W ramach tejże właśnie „akcji”, jeśli wierzyć „raportowi”, o godz. 16.59 rus. czasu, czyli tuż przed godz. 15. pol. czasu (ta godzina jest o tyle ważna, że wtedy, wedle relacji polskich świadków, zaczęła się tzw. ewakuacja zwłok, bo dowieziono ruskie trumny), przybywa z „lotniska Dobrynskoje” pierwszy Mi-26 („raport” nie podaje jego nr-u, ale można sądzić z dużą dozą prawdopodobieństwa, iż to należący do MczS 32821 (http://centralaantykomunizmu.blogspot.com/2011/05/dwa-mi-26.html)) z aż trzema „ratownikami” na pokładzie. „3 ludzi”, doprecyzowuje „raport” na s. 104.
2
Z jednej strony pojawia się więc pytanie, czy rzeczywiście wtedy, tj. 10 Kwietnia, z takiego wiejskiego lotniska, nad którym wrony zawracają, przylatuje wielki, ciężki śmigłowiec MczS i czy faktycznie tam wtedy stacjonował, bo jakby ciężko znaleźć jakieś zdjęcie z tego stacjonowania (http://russianplanes.net/EN/sern/34001212603) (najwięcej fotografii tego śmigłowca jest akurat z lotniska Ramienskoje (http://en.wikipedia.org/wiki/Ramenskoye_Airport))? Z drugiej zaś strony nasuwa się pytanie, jak to możliwe, że takim kolosem wiezie się raptem… trzech „ratowników”?
Wiadome, że w ZSSR (czy to starym, czy nowym) nie tylko ludzi mnogo, lecz i każdy na wagę carskiego złota, a jak car zawezwie, to ludzie gnają na miejsce zawezwania, czym się da, nawet największymi śmigłowcami, no ale czy „tri czieławieka” do „ratowania” nie znalazłoby się nieco bliżej niż w okolicach Włodzimierza, gdy jest taka pilna i spektakularna akcja na Siewiernym w Smoleńsku? I to, panie dzieju, pokazywana z zapartym tchem na całym świecie? Czy ci trzej muszkieterowie to byli aż tacy ważni eksperci (tacy jak ci od psychiatrii lotniczej, stawiający diagnozy polskiej załodze), czy może ów Mi-26 leciał z dodatkowym ładunkiem, takim jak ten na tym zdjęciu zrobionym wieczorem na Domodiedowie z przeładunkiem „gruzu-200” (http://centralaantykomunizmu.blogspot.com/2011/05/dwa-mi-26.html)? Wtedy owszem, skromna ilość „ratowników” byłaby w pełni uzasadniona.
3
W ruskim „raporcie” jest też mowa o tym, że o godz. 19. rozpoczyna się „załadunek ciał” („pogruzka tieł pogibszych”) właśnie do śmigłowca Mi-26. Bez cienia wątpliwości zatem musi chodzić o ten z wiejskiego lotniska, ponieważ dopiero o 19.36 (wedle „raportu”) przybywa drugi Mi-26 (06285), tym razem z Ostafiewa (http://ostafyevo-airport.ru/airport/). Przybycie tego drugiego przy możliwościach załadunkowych jednego Mi-26 wydaje się zbędną przesadą, wszak „gruz-200” po lotniczym wypadku spokojnie zmieściłby się do pierwszego Mi-26, no ale wiemy, że Kreml wykonywał przeróżne hojne gesty 10 Kwietnia. Mogło wprawdzie z tymi dwoma śmigłowcami chodzić też o pośpiech z przetransportowywaniem tego ładunku do specjalnej moskiewskiej kostnicy od katastrof, bo jak pamiętamy, Ruscy byli pod wielką presją ze strony polskiego rządu. Gdyby tych dwóch potężnych Mi-26 jednak było nam mało, to tego wieczoru na moskiewskim lotnisku ląduje jeszcze także ił-76 z ciałami polskich ofiar (http://centralaantykomunizmu.blogspot.com/2011/03/czy-to-zdjecie-z-10-iv.html choć akurat o tym przelocie nie wspomina ani „raport”, ani doskonale poinformowana „Czerska Prawda”).
  Nic więc dziwnego, przy tak sprawnej akcji wydobywczej i transportowej, że min. Szojgu wieczorem 10 Kwietnia melduje carowi Putinowi, że wszystkie ciała zostały właśnie wydobyte i odtransportowane do Moskwy. Można się jedynie dziwić, że jeszcze przez parę dni później wydobywano jakieś ciała spod wraku na Siewiernym, ale możliwe, że chodziło o te ciała, które czekiści tam przysypali częściami lotniczymi jeszcze przed „wypadkiem”.

freeyourmind.salon24.pl

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s