Czy w Smoleńsku był zamach? Biegli tego nie wykluczają!


23.05.2011, 10:13

Dlaczego tupolew z 96 osobami na pokładzie runął tuż przed lotniskiem w Smoleńsku i rozbił się niemal w drobny mak?

Polscy biegli, wbrew temu, co mówił prokurator generalny Andrzej Seremet (52 l.), wcale nie wykluczyli zamachu. Wojskowi prokuratorzy twierdzą, że nie ma opinii, które by wykluczyły działanie osób trzecich.

A chodzi przede wszystkim o wrak tupolewa, którym leciała prezydencka delegacja. Mimo że od katastrofy minął już ponad rok, to jednak Rosjanie wcale się nie spieszą z wydaniem nam tego, co zostało z Tu-154.

Co z wrakiem?

– Do chwili obecnej nie przeprowadzono, z udziałem polskich biegłych powołanych przez prokuraturę, specjalistycznych badań wraku samolotu TU- 154M/101, urządzeń i innych elementów jego wyposażenia, bowiem wymienione przedmioty znajdują się na terytorium Federacji Rosyjskiej – czytamy w piśmie przesłanym przez Wojskową Prokuraturę Okręgową do Niezależnego Stowarzyszenia Prokuratorów „Ad Vocem”, które upomniało się w tej sprawie. – Z tych samych względów nie zostały sporządzone przez polskich biegłych opinie, z których wynikałoby, iż nie doszło do uszkodzenia wskutek działania osób trzecich istotnych elementów mechanizmów samolotu, w szczególności systemu sterującego statkiem powietrznym oraz jego silnikami – piszą dalej wojskowi śledczą.

Pospieszyli się

Tymczasem już w kwietniu prokurator Seremet zapewnił, że do zamachu nie doszło. – Materiał, jakim dysponuje polska prokuratura, jest bardzo ubogi. Stwierdzenie, jakie padło na tej konferencji, że do zamachu nie doszło, powinno paść dopiero po zakończeniu całego śledztwa – powiedział mec. Bartosz Kownacki, pełnomocnik części rodzin ofiar smoleńskich.

Fakt.pl

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s